Finansų matematika

Studijų forma ir trukmė
Nuolatinė (3,5 m., dalis programos vykdoma nuotoliniu būdu). (Studijuojami dalykai)


Kvalifikacinis laipsnis
Matematikos mokslų bakalauro laipsnis

Konkursinio balo sandara

0,4 Matematika
0,2 Informacinės technologijos arba fizika
0,2 Bet kuris dalykas, nesutampantis su kitais dalykais
0,2 Lietuvių kalba ir literatūra
 
Metinė studijų kaina
1548 Eur 
 
Ko išmoksiu?
Turėsi gerą matematinį pasirengimą, tarpdisciplininių finansų, draudimo ir ekonomikos žinių bei įvairiapusiškų kompetencijų, gebėsi sudaryti realių procesų matematinius modelius, vykdyti statistinę analizę, vertinti bei prognozuoti sandorių, draudžiamųjų žalų ar premijų vertes, naudotis specializuotais kompiuteriniais paketais ir kt.
 
Kuo būsiu ir kur galėsiu dirbti?
Galėsi dirbti duomenų apdorojimo ir analizės, logistikos specialistu, ekologinių ir ekonominių procesų analitiku bei matematinių modelių kūrėju, aktuarijumi įvairaus profilio finansų ar draudimo bei jų priežiūros institucijose (bankuose, investiciniuose, pensijų fonduose, vertybinių popierių biržose, draudimo kompanijose ir pan.), logistikos bei verslo įmonėse, viešajame sektoriuje, mokslo centruose ir kitose srityse, kur reikalingas aukštas akademinis matematinių, IT bei ekonominių žinių ir profesionalus jų taikymo lygis.
 
Kokios galimybės tęsti studijas?
Galėsi tęsti studijas matematikos ar socialinių mokslų studijų krypčių magistrantūroje.
 
Informacija teikiama
tel. (8 41)  595 755
 
Susidomėjai šia studijų programa, bet dar turi klausimų? Konsultuokis su dėstytojais.
         
         
         
         
         

Ananeviene
Ananeviene
Pradėjusi studijuoti šioje studijų programoje žinojau tiek, kad ji reikalinga dirbant bankuose, įvairiose įmonėse finansų analitikais, dėstant universitetuose, mokytojaujant. Tačiau baigusi studijas sužinojau, kad darbdaviai noriai įdarbina matematikus ir absolventams atsiveria plačios galimybės ne tik Lietuvos įmonėse, bet ir visame pasaulyje. 2006 m. aš įsidarbinau "Lietuvos draudime" rizikos vertintojo pareigose. Šiame skyriuje dirba žmonės, baigę matematiką, draudimo matematiką, matematinę statistiką, informatiką. Niekada nemaniau, kad draudimas labai plati, įdomi sritis, reikalaujanti labai daug matematinių žinių. Po kelių metų perėjau į Turto portfelio valdytojos ir rizikos vertintojos pareigas. Esu atsakinga už vieną iš draudimo produktų. Kur naudoju matematines žinias? Nustatant draudimo poliso kainas, skaičiuojant įmokas, nuostolius, pelnus, prognozuojant kiekvienų metų rezultatus  (t.y. pelnus, apyvartas, nuostolius, klientų lojalumą bendrovei). Informatikos žinių reikia analizuojant duomenis, dirbant su didelėmis duomenų bazėmis. Remiuosi ne tik Lietuvos praktika, kurioje dažniausiai naudojama tikimybių teorija, matematinė statistika ar laiko eilutės, bet ir kitų šalių praktika, kai draudime naudojami integralai, išvestinės ir pan. Labai dažnai pagalvoju, kad niekada negalėjau patikėti, jog baigusi matematiką turėsiu tiek daug galimybių rinktis, kuriuo gyvenimo keliu eiti.

 

Audronė Ananevienė
Turto draudimo portfelio valdytoja ir rizikos vertintoja  
Draudimo rizikos departamentas  
AB „Lietuvos draudimas" , Vilnius

 


Kitos Technologijos, fizinių ir biomedicinos fakulteto studijų programos:
Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Šiaulių universitete studijuoju naują Finansų matematikos studijų programą. Išgirdę šios specialybės pavadinimą daugelis pagalvoja, kad tai vien matematika, bet iš tikro tai taikomosios matematikos studijos, susijusios su finansais. Iš tikrųjų labai džiaugiuosi, kad pasirinkau šią specialybę – nors studijuoti nėra lengva, tačiau tikrai įdomu.

1 kurso  studentė Giedrė Kaminskaitė

Grįžti