„Verta rinktis“ – naujas Šiaulių universiteto medijų ir karjeros orientavimo projektas gimnazistams

avv

avv
Nuo vasario 6 d. Šiaulių universiteto socialiniuose tinkluose ir kitose aukštosios mokyklos informacinėse platformose pristatomas naujas medijų ir karjeros orientavimo projektas, skirtas gimnazistams ir visiems, kurie ieško paklausių specialybių ir nišų savirealizacijai, ateities kūrimui sparčiai tobulėjančiuose Šiauliuose. Nuotaikinguose, kelių minučių reportažuose Šiaulių miesto ir regiono įmonių, organizacijų, savivaldybių vadovai ir specialistai dalinsis įžvalgomis apie tam tikrų specialybių paklausą darbo rinkoje, darbdavio poreikius, reikalingas jauno specialisto kompetencijas, galimas karjeros perspektyvas įvairiose darbovietėse ir aukštojo mokslo svarbą.

„Verta rinktis“ – žinutė jaunimui nuo įmonių vadovų ir savo srities specialistų

Medijų ir karjeros orientavimo projekto „Verta rinktis“ iniciatorius – Šiaulių universiteto Regionų plėtros institutas. Minėto instituto direktorė doc. dr. Lina Garšvienė pasakoja, kad projekto idėją inspiravo pastaruoju metu intensyviai vykstantys Šiaulių universiteto, Šiaulių vadovų klubo ir Šiaulių miesto savivaldybės atstovų susitikimai ir diskusijos, kurių metu kilo poreikis viešai kalbėti apie aukštojo mokslo svarbą ir jaunų specialistų poreikį darbo rinkoje.

Trumpuose reportažuose sėkmingai profesinėje srityje save realizavę žmonės – Šiaulių miesto įmonių, organizacijų, verslo atstovai, vadovai, specialistai – dalinsis savo patirtimi ir įžvalgomis. „Verta rinktis“ turinys orientuotas į gimnazijas baigiančius abiturientus, kuriems svarbu teisingai pasirinkti specialybę, lemsiančią jų karjeros galimybes ateityje. Kitas svarbus aspektas – supažindinti būsimus studentus su galimomis jų darbo, praktikų vietomis.

„Gimnazijos vyresniųjų klasių moksleiviai sprendžia jų profesinei karjerai itin aktualius klausimus, kuriems neabejingi jų tėveliai, artimieji, mokytojai: kaip teisingai pasirinkti savo profesiją, kurioje srityje aš save realizuočiau ir jausčiausi geriausiai? Tad gimnazistus, jų tėvelius ir mokytojus pasieks trumpi ir koncentruoti Šiaulių universiteto Regionų plėtros instituto medijų projekto „Verta rinktis“ video siužetai apie įvairių specialistų poreikį Šiauliuose, Šiaulių regione ir visoje Lietuvoje. Įvairių sričių vadovai ir specialistai kalbės apie būtinas ir svarbiausias kompetencijas potencialiems jų darbuotojams“ – sako pagrindinė projekto iniciatorė, Šiaulių universiteto Regionų plėtros instituto direktorė doc. dr. Lina Garšvienė.

Vienas iš pirmųjų interviu, kuris bus pristatytas – Šiaulių apskrities VMI vadovės Auksės Tutkutės komentaras. Ji – Šiaulių universiteto vadybos ir ekonomikos studijų absolventė. Moters teigimu Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos ir Šiaulių universiteto ryšys yra artimas ir besitęsiantis jau kurį laiką: „Esame socialiniai partneriai, teikiame siūlome aktualias temas baigiamiesiems darbams, nuolat priimame praktikantus, čia dirba Universiteto absolventai. Aš esu viena iš jų“ – šypsosi pašnekovė. Kalbėdama apie jaunus specialistus moteris sako, kad svarbiausia yra tikslo buvimas ir nuoširdus noras to siekti: „Absolventams visada linkiu turėti tikslą, žinoti, ko nori ir neskubėti – svarbu įsiklausyti į savo vidinį balsą. Žinoma, turėti kantrybės, noro ir pozityvumo.“

Studijos Šiaulių universitete ir jauno žmogaus perspektyvos Šiauliuose

Šiaulių universitetas vertinamas kaip geriausiai ugdymo srities profesionalus ruošianti aukštoji mokykla Lietuvoje. Tačiau kitas studijų blokas apima specialistų rengimą humanitarinių, informatikos, socialinių, inžinerijos, matematikos mokslų, verslo ir viešosios vadybos srityse. Universitetas reaguodamas į darbo rinkos poreikius rengia paklausius ir konkurencingus jaunus žmones pasiruošusius dirbti įvairaus profilio pramonės, robotizuotų sistemų integravimo įmonėse, finansų, draudimo, bankų, logistikos, verslo optimizavimo modelių kūrimo srityse, viešajame sektoriuje, mokslo centruose ir kt. Skatinamos studentų kompetencijos ir gebėjimai kurti individualią veiklą ar verslą. Ruduo 101 4

Ruduo 101 4

Kiekvieno stojančiojo pasirinkimą lemia įvairūs faktoriai. Vienas iš jų – studijų miestas. Medijų projektas „Verta rinktis“ atskleis ne tik specialistų poreikį Šiauliuose ir visame regione, bet ir Šiaulius pristatys, kaip perspektyvų miestą jauniems ir veržliems žmonėms.

„Bendraujant su moksleiviais iš visos Lietuvos tikrai dažnai tenka išgirsti – „Ką studijuoti Šiauliuose? Kokia bus mano profesinė ateitis Šiauliuose?“ Projektas, manau, ne tik padės suprasti darbo rinkos tendencijas, bet ir pozicionuos Šiaulius, kaip miestą, kuriame gausu galimybių kurti ir atrasti save. „Verta rinktis“ idėja, galima teigti, kilo ne tik Šiaulių universiteto iniciatyva. Didele dalimi tai įmonių, organizacijų poreikis ir išsakytos mintys – tai suteikia projektui pagrįstumo ir svarumo. Reportažų turinys vertas dėmesio, nes išgirsime ne tik patarimų, kaip priimti su karjeros kūrimu susijusius sprendimus, bet ir kritiškos nuomonės apie aukštojo mokslo, darbdavių požiūrį į jaunus specialistus ir jaunų žmonių požiūrį į atsakingas pareigas. Deklaruojame, kad projektas orientuotas į gimnazistus, bet galiu drąsiai teigti, kad tai ką išgirsime bus aktualu bet kuriam žmogui, kuris domisi karjeros galimybėmis Šiauliuose ir darbo rinkos tendencijomis“ – mintimis apie projektą dalijasi Šiaulių universiteto komunikacijos ir rinkodaros vadovė S. Tenytė.

Informaciją apie visas studijų pakopas, studijų programas ir stojimo sąlygas rasite čia: https://bit.ly/30Ou4DY 

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.

Grįžti