Universitete varžėsi informatinio respublikinio konkurso „Bebras“ II etapo dalyviai

Vasario 1 d. Šiaulių universitete vyko Informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ II etapas, kurio pagrindinis tikslas yra ne tik išaiškinti geriausius informatikos žinovus, bet ir parodyti informatikos mokslo patrauklumą. „Bebro“ konkurso II etape Šiaulių universitete varžėsi 29 Šiaulių miesto ir aplinkinių rajonų mokiniai, o visoje Lietuvoje konkurse dalyvavo 438 mokiniai.

„Bebro“ konkurso tikslas – atskleisti mokiniams (ir mokytojams) informatikos mokslo grožį, patraukti mokinių dėmesį, supažindinti su pagrindinėmis informatikos ir informacinių technologijų sąvokomis, jų platesniu kontekstu – konceptais, motyvuoti gilintis į modernius informatikos ir inžinerijos sprendimų priėmimo metodus.

Susumavus II etapo konkurso Šiauliuose rezultatus tarp 11 klasės dalyvių nugalėtoju tapo Šiaulių Didždvario gimnazijos moksleivis Tomas Kundrotas.

Pagyrimo raštais buvo apdovanoti Šiaulių universiteto gimnazijos, Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos, Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos, Joniškio „Aušros“ gimnazijos, Šiaulių Didždvario gimnazijos, Akmenės rajono Ventos gimnazijos, Kelmės rajono Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos, Šiaulių Romuvos gimnazijos ir kitų gimnazijų mokiniai.

Padėkos raštus ir dovanėles geriausiai pasirodžiusiems konkursantams įteikė laikinai Šiaulių universiteto rektoriaus pareigas einantis prof. darius Šiaučiūnas. Konkurso dalyvius pasveikino Šiaulių miesto Mero pavaduotojas Egidijus Elijošius, Lietuvos Respublikos Seimo narys Valerijus Simulikas, „DXC Technology Baltic“ atstovas G. Augys, Šiaulių universiteto programų sistemų studijų programos IV kurso studentas M. Petokaitis.

Varžybų nugalėtojams prizus skyrė Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Šiaulių universitetas, UAB „DXC Technology Baltic„, „NFQ technologies“, UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“, OWEXX.

be1
be1
be2
be2

Renginio metu vyko seminaras informatikos mokytojams. Seminare perskaityti įdomūs pranešimai apie pramoninės robotikos plėtrą, apie finansinių technologijų galimybes, IT proveržio technologijas, skaitmeninį virsmą ir inovacijas šiuolaikiniame versle.

Prof. Sigita Turskienė
Grįžti