Paskaita pradinių klasių mokiniams „Apie finansus paprastai“

dain4

dain4

Gruodžio 19 d. Šiaulių universitete lankėsi Šiaulių miesto Dainų progimnazijos 3 A klasės mokiniai (mokytoja Daiva Stonė), kuriems universiteto Regionų plėtros instituto ekonomikos mokslų daktarė Lina Garšvienė vedė ekonomikos pamoką „Apie finansus paprastai“.

dain1

dain1

Doc. dr. Lina Garšvienė džiaugėsi, kad sulaukia pageidavimų iš Šiaulių miesto ar rajono mokyklų atvykti į Šiaulių universitetą. „Suprantame, kad esame reikalingi ir svarbūs ugdymo proceso dalyviai. Manome, jog svarbu kuo anksčiau ugdyti jaunimo finansinį raštingumą, todėl ekonomikos pamokomis ir prisidedame prie šio proceso. Dainų progimnazijos moksleiviai į Šiaulių universitetą atvyko su pageidavimu išsiaiškinti, ar banke laikant indėlį tikrai galima sukaupti milijoną, ar svarbu taupyti?“, – sako dr. Lina Garšvienė.

dain2

dain2

Pasiruošti ir kalbėti apie finansus pradinių klasių mokiniams nėra lengva, nes jie yra aktyvūs, smalsūs ir reikalaujantys daug dėmesio. Dr. L. Garšvienė sako, jog paprasta į klausimus atsakyti studentams, o ne moksleiviams, kurie dar nežino daugelio ekonomikai svarbių dažnai vartojamų sąvokų, tokių kaip: infliacija, ekonomikos augimas, pinigų nuvertėjimas, palūkanos ir t. t.

Mokslininkės nuomone, moksleiviams taip pat yra svarbu išvykti iš mokyklos, apsilankyti universitete, išgirsti konkrečios srities specialistų komentarų jiems aktualiais klausimais. Pasak dr. L. Grašvienės, išvykstamosios pamokos į tikslines institucijas ar įmones yra labai svarbios ugdymo procesui, o Šiaulių universiteto bendruomenė visada džiaugiasi aktyviais ir inovatyviais mokyklų mokytojais ir jų mokiniais.

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.
Regionų plėtros instituto nuotr.

 

 

 

Grįžti