Šiaulių universitete paskelbti ir apdovanoti 6-ojo respublikinio vertimo konkurso nugalėtojai bei prizininkai

vert konk 2019 22

vert konk 2019 22

Gruodžio 5 d. Šiaulių universiteto bibliotekos konferencijų salėje buvo paskelbti ir apdovanoti Šiaulių universiteto Regionų plėtros instituto organizuoto respublikinio vertimo konkurso nugalėtojai ir prizininkai.

Šeštą kartą organizuotame konkurse šiemet dalyvavo beveik 200 dalyvių iš Šiaulių miesto ir rajono, Akmenės, Alytaus, Palangos, Radviliškio, Joniškio, Mažeikių ir kitų vietovių.

Šių metų konkurse buvo verčiami tekstai iš anglų, vokiečių ir rusų kalbų.

Baigiamojo renginio pradžioje konkurso dalyvius ir svečius su vertimo istorija supažindino Šiaulių universiteto Regionų plėtros instituto lektorė dr. Edita Valiulienė.

Konkurso dalyvius ir organizatorius pasveikino ir padėkos raštus bei dovanėles įteikė LR Seimo Pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė ir LR Seimo nario dr. Stasio Tumėno padėjėjas Nerijus Brazauskas. Sveikinimo žodžius konkurso nugalėtojams tarė ir Šiaulių universiteto regionų plėtros instituto direktorė doc. dr. Lina Garšvienė.

Konkurso nugalėtojus ir prizininkus paskelbė bei apdovanojimus įteikė Šiaulių universiteto Regionų plėtros instituto dėstytojos – dr. Aina Būdvytytė, doc. dr. Dalė Roikiėnė ir doc. dr. Solveiga Sušinskienė. Pasak vertinimo komisijos pirmininkės S. Sušinskienės, šių metų konkurso dalyvių vertimai buvo aukšto lygio ir nustatyti nugalėtojus bei prizininkus buvo labai sunku. „Teko daug kartų skaityti vertimus ir ginčytis, kurie iš jų yra geriausi. Atkodavus darbus paaiškėjo, kad šiemet ypač gerai sekėsi Palangos senosios gimnazijos mokiniams, kurie iškovojo daugiausiai prizinių vietų. Tai rodo, kad mokykloje daug dėmesio skiriama užsienio kalbų mokymui“, – pažymėjo dr. S. Sušinskienė.

Vertimo iš rusų kalbos konkurso nugalėtoja tapusi Palangos Senosios gimnazijos vienuoliktokė Deimina Baliūnaitė Šiaulių universitete organizuojamame konkurse dalyvavo pirmą kartą. „Dalyvauti paskatino mano mokytoja. Norėjau patikrinti savo rusų kalbos žinias, norėjau sužinoti, kaip man patinka interpretuoti tekstą, kaip moku versti ir užrašyti tekstą taisyklinga lietuvių kalba. Man rusų kalba – antroji užsienio kalba, bet versti nebuvo sudėtinga, nes rusų kalbą dažnai vartoju pokalbiuose su draugais, taip pat žiūriu filmus rusų kalba“, – po konkurso sakė Deimina.

Palangos senosios gimnazijos rusų kalbos mokytoja ekspertė Liudmila Augucevičienė nesistebėjo savo auklėtinių sėkme šių metų vertimo konkurse. Pasak mokytojos, mokykla turi puikias kalbų mokymo tradicijas, jos mokiniai nuolat dalyvauja įvairiuose konkursuose ir laimi prizines vietas. „Pirmą kartą šiame vertimo konkurse dalyvavome prieš tris metus ir tuomet net trys mūsų mokiniai laimėjo prizines vietas. Palangiškiai mokiniai – kūrybingi ir norintys dalyvauti tokiuose konkursuose. Jie supranta, kad kalba yra langas į pasaulį. Tokie konkursai yra labai reikalingi, nes jie motyvuoja stengtis, taip pat atsiranda galimybė atvykti į kitą miestą, į universitetą. Smagu, kad Šiaulių universitetas organizuoja tokius renginius“, – sakė mokytoja L. Augucevičienė.

Jurgita Mockutė, Šiaulių universiteto anglų filologijos studijų programos trečio kurso studentė, šiame vertimo konkurse dalyvavo jau trečią kartą. Studentė teigia, kad šiais metais vertimui pateiktas tekstas buvo pats sunkiausias. „Tekste buvo užslėpta prasmė, kuri išryškėjo tik teksto pabaigoje. Teko peržiūrėti visą tekstą ir vertimą pateikti likus kelioms minutėms iki konkurso pabaigos. Džiaugiuosi, kad pasisekė ir mano darbas buvo įvertintas geriausiai“, – po renginio įspūdžiais dalijosi Jurgita. Pasak studentės, tokie vertimo konkursai yra labai reikalingi, ypač tiems, kurie ateityje nori dirbti vertėjais. Jurgita sako, kad ji ateitį sieja su vertėjos darbu, todėl tokie konkursai motyvuoja dar labiau gilintis į šią sritį.

Renginio metu konkurso dalyviams ir svečiams muzikiniais kūriniais puikią nuotaiką dovanojo Šiaulių universiteto muzikos pedagogikos studijų programos studentai, taip pat mokiniai iš Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos.

6-OJO RESPUBLIKINIO VERTIMO KONKURSO NUGALĖTOJAI IR PRIZININKAI
Anglų k.
I vieta – Miglė Kašėtaitė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija
II vieta – Rytis Gabalis, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija
III vieta – Adelė Taujanskaitė, Šiaulių Didždvario gimnazija
Paskatinamosios vietos
Evelina Kliepčytė, Joniškio „Aušros“ gimnazija
Vakarė Gotautaitė, Šiaulių „Romuvos“ gimnazija
Meda Nakčiūnaitė, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija
Šarūnas Tamošaitis, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija
Urtė Leskauskaitė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija
Studentai
I vieta – Jurgita Mockutė ŠU, AF III k.
II vieta – Justas Vaznys ŠU, AF III k.
III vieta – Gediminas Morkūnas, ŠU, AF II k.
Rusų k.
I vieta – Deimina Baliunaitė, Palangos senoji gimnazija
II vieta – Valerija Gorškova, ŠU gimnazija
III vieta – Klaudija Razmaitė, Palangos senoji gimnazija
Paskatinamosios vietos
Milena Butmonaitė, Radviliškio Lizdeikos gimnazija
Ieva Vizgailaitė, ŠU, AF III k.
Vokiečių k.
9-10 klasės
I vieta – Saulė Janavičiūtė, Palangos senoji gimnazija
II vieta – Barbora Keperšaitė, Palangos senoji gimnazija
III vieta – Gabija Petrauskaitė, Palangos senoji gimnazija
III vieta – Agnė Degutytė, Šiaulių Romuvos gimnazija
11-12 klasės
I vieta – Laurita Vagener, Palangos senoji gimnazija
II vieta – Agnė Babrauskaitė, Šiaulių Didžvario gimnazija
III vieta – Karolina Razmaitė, Palangos senoji gimnazija
 
vert konk 2019 29
vert konk 2019 29
vert konk 2019 32
vert konk 2019 32
vert konk 2019 26
vert konk 2019 26
vert konk 2019 25
vert konk 2019 25
vert konk 2019 12
vert konk 2019 12
vert konk 2019 18
vert konk 2019 18
vert konk 2019 13
vert konk 2019 13
vert konk 2019 27
vert konk 2019 27
Zenonas Ripinskis
Tomo Andrijausko nuotr.
Grįžti