Pirmieji priėmimo į Šiaulių universiteto magistrantūros studijas rezultatai

Ruduo 18 2

Ruduo 18 2

Liepos 10 d. baigėsi pagrindinis priėmimo etapas į magistrantūros studijas Šiaulių universitete. Besirenkančiųjų antrosios pakopos studijas skaičius, lyginant su 2018 metų rezultatais, išlieka stabilus – stojančiųjų nemažėja. Į magistrantūros studijas šiuo metu yra priimta jau per 130 būsimųjų magistrantų – užpildytos visos valstybės finansuojamos studijų vietos (apie 80), o dalis magistrantų studijas finansuos savo lėšomis. Galutinis priimtųjų skaičius paaiškės naujų mokslo metų pradžioje, nes priėmimas į magistrantūros studijas tęsiasi toliau. Nuo liepos 16 d. prasideda papildomas priėmimo etapas į antrosios pakopos studijas, kuris tęsis iki rugpjūčio 14 d.

Pagrindinio priėmimo į magistrantūros studijas rezultatai rodo, kad daugiausiai stojančiųjų šiais metais rinkosi tokias studijų programas, kaip Socialinis darbas, Viešasis valdymas, Ekonomika, Edukologija, Muzikos pedagogika – čia suformuotos gausiausios magistrantų grupės. Lyginant praėjusių ir šių metų stojimo rezultatus galima pasidžiaugti, kad daugėja studentų, kurie renkasi gyvybės, inžinerijos, matematikos mokslų studijas – kaip tik šių specialistų poreikis darbo rinkoje yra vis augantis. Taip pat pastebima, kad siekis įgyti išsilavinimą, suteikiantį dar aukštesnio lygio kompetencijas ir kvalifikaciją, plėsti profesinės veiklos sritis, pretenduoti į aukštesnes ar kitos srities pareigas darbe, atveda vis daugiau koleginį išsilavinimą turinčių absolventų.

Aptardama rezultatus, Šiaulių universiteto studijų prorektorė doc. dr. Renata Bilbokaitė pastebi, kad pirmasis priėmimo etapas į magistrantūrą yra toks, kokio tikėtasi – užpildytos visos valstybės finansuojamos vietos, stojančiųjų skaičius išlieka stabilus, o universiteto bendruomenę papildo gausus būrys tobulėti siekiančių asmenybių. „Labiausiai džiugina motyvuoti ir tikslingai studijas besirenkantys stojantieji. Šiandien sėkmingai karjerai magistrantūros studijos – būtinos. Pirmosios pakopos diplomas žymi tam tikrai specialybei išmanyti būtinas žinias ir gebėjimą dirbti su informacija, ją pritaikyti ir įgalinti. Tuo tarpu magistrantūroje studentai šiandien ieško galimybių gilinti turimas žinias, įgyti naujų kompetencijų, kūrybiškai ir kompleksiškai spręsti problemines situacijas darbe ir, žinoma, įgyti lyderiavimo savybių“ – įžvalgomis dalijasi Šiaulių universiteto studijų prorektorė. „Kaip ir pernai, taip ir šiemet matome, kad daugiausiai populiarumo sulaukė socialinių ugdymo mokslų studijų programos. Tiek socialinių darbuotojų tiek pedagogų rengimo įdirbis yra išvystytas ir užtikrinamas kompetentingo personalo moksline, praktine veikla. Akivaizdu, kad studijas besirenkantis žmogus tai vertina, į tai atsižvelgia. Viešojo valdymo, Ekonomikos studijų programos – taip pat šių metų magistrantų favoritės. Norėtųsi, kad stojantieji drąsiau rinktųsi inžinerijos, informatikos, gyvybės mokslų studijas. Apie šių sričių specialistų reikalingumą dažnai kalbamės diskusijose su Šiaulių miesto ir viso regiono verslo atstovais“ – teigia R. Bilbokaitė. Renata Bilbokaite

Renata Bilbokaite

Pastaraisiais metais ryškėja du studijuoti magistrantūrą lemiantys aspektai. Vienas jų – stojančiųjų noras tapti geriausiais savo srities specialistais ir tikslingai gilinti kompetencijas tam tikroje profesinėje plotmėje. Kita dalis stojančiųjų reaguoja į technologines naujoves, sparčiai kintančius visuomenės ir darbo rinkos poreikius. Nuolatiniai pokyčiai tarsi savaime diktuoja, koks specialistas šiandien yra reikalingiausias ir paklausiausias. Specialistai turi pasižymėti kompetencijomis, žiniomis, gebėjimais įvairiose srityse, taip pat būti drąsus, iniciatyvus ir gebantys savarankiškai spręsti įvairaus pobūdžio problemas, kūrybiškai įgyvendinti patikėtas užduotis. Tiesa, dažnai pasitaiko ir tokių atvejų, kai magistrantūros studijose asmenybė ieško naujų saviraiškos galimybių, iššūkių, siekia aukštesnės pozicijos darbe, planuoja realizuoti savo verslo idėją.

Pristatyti duomenys – pirmojo (pagrindinio) priėmimo etapo į Šiaulių universiteto magistrantūros studijas rezultatai ir trumpai aptartos stojimo tendencijos. Papildomo priėmimo metu (nuo liepos 16 d. iki rugpjūčio 14 d.) visi, kurie domisi galimybe įgyti antrosios pakopos išsilavinimą, su reikiamais duomenimis turėtų kreiptis į Šiaulių universiteto priėmimo komisiją (tel. (8 41) 595 755; el. p. studijuok@su.lt; Vytauto g. 84, 410 kab.). Nurodytu laikotarpiu prašymus studijuoti teikiantys stojantieji turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad šiame etape yra pretenduojama jau tik į valstybės nefinansuojamas studijų vietas.

Besidomintys galimybėmis gilinti savo profesines žinias Šiaulių universitete atras sau reikalingą, norimą sritį, nes šiais metais stojimui teikiama net 17 perspektyvių magistrantūros studijų programų gyvybės, inžinerijos, informatikos, matematikos, humanitarinių, ugdymo, socialinių mokslų, menų, verslo ir viešosios vadybos srityse. Visą magistrantūros studijų programų sąrašą ir stojimo sąlygas rasite ČIA

 

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.

Grįžti