Šiaulių universitete – 6-8 klasių moksleivių matematikos olimpiada

amat9

amat9
Gegužės 3 d. Šiaulių universitete vyko 6-8 klasių moksleivių matematikos olimpiada. Šiaulių universiteto Regionų plėtros instituto matematikai, bendradarbiaudami su dr. Dainiumi Dzindzalieta (VU) ir Šiaulių matematikos mokytojų metodinio būrelio pirmininke Šiaulių S. Daukanto gimnazijos mokytoja metodininke Laima Morkuviene, tęsia buvusios Matematikos didaktikos katedros iniciatyvą rengti matematikos olimpiadas žemesniųjų klasių moksleiviams.

amat6

amat6
Į olimpiadą atvyko beveik 250 dalyvių iš 23 Lietuvos miestų ir rajonų. Džiugu, kad susidomėjimas matematikos mokslu neblėsta – dalyvių skaičius nemažėja. Tai yra ir talentingų matematikos mokytojų nuopelnas. Pasak olimpiados vertinimo komisijos pirmininkės, mokytojos ekspertės Petrės Grebeničenkaitės, gabaus vaiko parengimas olimpiadai reikalauja ne tik mokinio, bet ir didžiulių mokytojo pastangų, gebėjimo motyvuoti mokinį. Anot P. Grebeničenkaitės, būtina mokinį girti ir skatinti už mažiausius pasiekimus, nes sėkmingam olimpiadinių uždavinių sprendimui būtinas išlavintas loginis, analitinis mąstymas bei kūrybiškumas.

amat 1
amat 1
amat11
amat11

Olimpiados metu Šiaulių universiteto bibliotekos konferencijų salėje vyko metodinis seminaras matematikos mokytojams „Liekanų teorijos pradmenys 5–8 klasėse ir olimpiados uždavinių apžvalga, kurį vedė žinomas Lietuvoje matematikas Vilniaus universiteto mokslininkas dr. Dainius Dzindzalieta. Reikia pažymėti, jog matematikos mokytojai kasmet laukia šio seminaro, kurio metu aptariami ne tik moksleiviams pateiktų uždavinių sprendimo metodai, bet ir netradiciniai mokymo metodai, priverčiantys vaikus mąstyti ir kūrybiškai ieškoti uždavinių sprendimo būdų.

amat 10

amat 10
6-8 klasių moksleivių matematikos olimpiados nugalėtojais tapo: šeštokės Nikolė Lavrik ir Ugnė Stepanauskaitė (Vilniaus progimnazija MAGIS), septintokai Deimantė Juknevičiūtė (Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinė mokykla), Dovydas Vaitkevičius (Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija) ir Kristijonas Bernatonis (Vilniaus jėzuitų gimnazija), aštuntokai Jurgita Skersytė (Vilniaus progimnazija MAGIS), Tomas Babelis (Utenos Rapolo Šaltenio progimnazija).

Doc. dr. Virginija Garbaliauskienė,
Organizacinio komiteto pirmininkė
Zenono Ripinskio nuotraukose: olimpiados akimirkos
amat8
amat8
amat4
amat4
amat7
amat7
amat5
amat5
Grįžti