Šiaulių universiteto mišrus choras „Studium“ dainavo Gardine

Gardi5

Gardi5

Balandžio 12–14 dienomis Šiaulių universiteto studentų mišrus choras „Studium“ surengė koncertinę-pažintinę kelionę į Gardiną (Baltarusija), kur kartu su Gardino valstybinio Jankos Kupalos universiteto studentais ir dėstytojais artėjančių Šv. Velykų proga surengė šventinį koncertą.

„Studium“ choro meno vadovė ir dirigentė doc. Birutė Janonienė koncertui Baltarusijoje parinko specialią programą, kurią kolektyvas rengia gegužės mėnesį vyksiančiam choro 45-mečio jubiliejui. „Koncertas buvo surengtas šalia J. Kupalos universiteto esančioje liuteronų bažnyčioje, kurioje dažniausiai vyksta visi svarbiausi universiteto koncertai ir kiti renginiai. Baltarusiai mus priėmė labai šiltai. Norėjosi, kad koncerte skambėtų ir lietuviška chorinė muzika, ir pasaulio kompozitorių kūryba, todėl žiūrovams pateikėme įvairios chorinės muzikos, įskaitant ir populiariąją. Solo partijas atliko Sigutė Vaičiulytė, Erosas Kakhabrishvilis. Koncerte taip pat dirigavo mūsų studentai, šių metų absolventai. Smagu, kad sulaukėme daug aplodismentų ir gerų atsiliepimų“, – įspūdžiais po kelionės dalijosi doc. B. Janonienė.

gardi 7

gardi 7
Šiaulių universiteto choristams ir vadovams buvo sudaryta plati pažintinė programa. Mūsų universiteto dėstytojai buvo priimti J. Kupalos universiteto Muzikos katedroje, kur vyko pokalbis apie abiejų universitetų bendradarbiavimo galimybes – dalyvavimą bendruose projektuose, dėstytojų ir studentų manuose.

Gardino studentai labai šiltai priėmė mūsų universiteto studentus, surengdami ekskursiją po savo universitetą ir Gardino miestą. Ekskursiją po Gardiną vedusi J. Kupalos universiteto dėstytoja Tatjana ją vedė lietuviškai.

„Labai smagu, kad mūsų choras „Studium“ turėjo tokią progą kartu išvykti ir tiek daug pamatyti. Baltarusių studentai buvo labai draugiški mums, stengėsi, parodyti savo studijų miestą. Pamatėme, kaip gyvena baltarusiai, pajutome tam tikrus skirtumus. Kolektyve dainuoju jau ketvirtus metus, tačiau ši kelionė man buvo pati smagiausia ir įdomiausia“, – sakė muzikos pedagogikos studijų programos ketvirto kurso studentė Ugnė Pilipavičiūtė.

Gard 2

Gard 2
Grįždami namo Šiaulių universiteto choristai stabtelėjo Druskininkuose, aplankė M. K. Čiurlionio memorialinį muziejų, pasivaikščiojo po miestą. Beje, muziejuje choras „Studium“ padainavo lietuvių liaudies dainą „Pempel, pempel“, kuri jo erdvėje nuskambėjo puikiai ir sulaukė gausių aplodismentų.

Gegužės 15 d. mūsų choras „Studium“ Šiaulių arenos mažojoje salėje surengs šventinį koncertą, skirtą kolektyvo kūrybinės veiklos 45-mečiui pažymėti. „Kviečiame visą universiteto bendruomenę atvykti ir kartu atšvęsti šį jubiliejų. Norisi visiems mūsų klausytojams padovanoti šventę, kuri įsimintų ilgam“, – sako doc. B. Janonienė.

Ansamblio chormeisteris – Juozas Gavenauskas, koncertmeisterė Rita Šurnienė.

Zenonas Ripinskis
Tomo Laugalio nuotr.
 
Grįžti