LRS Švietimo ir mokslo komitetas sprendė dėl Šiaulių universiteto prijungimo prie VU

LRS

LRS

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas 2019 m. balandžio 10 d. posėdyje svarstė Seimo nutarimo projektą Nr. XIIIP-3056, kuriuo siūloma patvirtinti Šiaulių universiteto reorganizavimo prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu sąlygų aprašą ir planą.

Komitetas kartu su posėdyje dalyvavusiais universitetų, Vyriausybės, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovais įžvelgė iššūkių, galinčių kilti Šiaulių universitetui integruojantis į Vilniaus universitetą: dėl universitetų jungimo tinkamo finansavimo, dėl stojimo sąlygų, visuomenės interesų užtikrinimo, mokslo ir studijų kokybės.

Komitetas, atsižvelgdamas į posėdyje įvardintas problemas, pritarė Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko akad. Eugenijaus Jovaišos siūlymams: Šiaulių universiteto prijungimo prie Vilniaus universiteto datą atidėti metams – iki 2020 metų liepos 1 d., iki 2019 m. birželio 1 d. sudaryti sutartį su Vilniaus universitetu ir nustatyti Šiaulių akademijos vystymo perspektyvas finansų, studijų, mokslo ir meno srityse, užtikrinant Šiaurės Lietuvos regiono poreikius. Taip pat pritarta siūlymui, kad Vilniaus ir Šiaulių universitetai iki 2019 m. birželio 15 d. sudarytų jungtinės veiklos sutartį, užtikrinant studijų, mokslo ir meno sričių vystymą Šiaulių universitete.

Seimo nutarimo projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti balandžio 11 d.

Švietimo ir mokslo komiteto posėdžio vaizdo įrašą galite žiūrėti čia

LRS pranešimas spaudai

Grįžti