Tarptautinėje studijų mugėje pristatytos užsienio šalių mokslo ir studijų institucijos

k21

k21
Šiaulių universitete tęsiasi 14-oji tarptautinio mobilumo savaitė. Balandžio 11 d. universiteto bibliotekoje vyko Išskirtinis šios savaitės renginys – Tarptautinė studijų mugė. Jos metu atvykę svečiai iš užsienio įvairių šalių, taip pat užsienio šalių studentai, studijuojantys Šiaulių universitete pristatė savo institucijas, studijų programas ir galimybes.

k4

k4
Tarptautinę studijų mugę atidarė Šiaulių universiteto studijų prorektorė dr. Renata Bilbokaitė, palinkėjusi visiems sėkmės ir naudingų susitikimų.

k7

k7
Studijų ir tarptautinių programų tarnybos direktorė Regina Karvelienė atidarymo metu paskelbė užsienio šalių studentus, šį semestrą aktyviai dalyvaujančius įvairiose socialinėse veiklose. Šiaulių universiteto padėkos raštai ir dovanėlės atiteko Eliškai Ladmovai ir Michaelai Veisovai (Hradec Kralovo universitetas, Čekija), Anai Rysinai (Kostromos valstybinis universitetas, Rusija), Suminai Lee (Korėjos katalikiškasis universitetas, P. Korėja), Aleksanderiui Kaso (Egėjo valstybinis universitetas, Graikija), Yunisui Kuyubasioglu (Mustafos kemalio universitetas, Turkija).

k18

k18
„Ši tarptautinė savaitė vyksta jau keturioliktą kartą. Jau susiklostė tradicija, jog vienas iš šios savaitės renginių – Tarptautinė studijų mugė. Tai yra informacinė mugė, kurioje iš užsienio šalių atvykę svečiai turi galimybę pristatyti savo šalis, savo institucijas, programas. Į mugę kvietėme atvykti ne tik mūsų studentus, ir užsienio šalių studentus, šiuo metu studijuojančius mūsų universitete, bet ir Šiaulių miesto mokyklų vyresniųjų klasių mokinius. Deja, į mūsų kvietimą atsiliepė tik St. Šalkauskio gimnazija, kurios mokiniai buvo aktyvūs mugės dalyviai. Galiu pasidžiaugti, jog šiemet mūsų tarptautinėje mobilumo savaitėje dalyvauja pačių įvairiausių šalių atstovai, todėl yra svarbu ir vertinga pasidalyti patirtimi, aptarti tolesnes bendradarbiavimo galimybes“, – po mugės kalbėjo R. Karvelienė.

k6

k6
Tarptautinės mugės dalyviams muzikinį sveikinimą dovanojo užsienio šalių studentų ansamblis, vadovaujamas doc. Gedimino Ramanausko. Studentai lietuviškomis tradicinėmis kanklėmis atliko du lietuvių liaudies muzikos kūrinius.

k2

k2
Balandžio 11 d. vyks dar vienas tarptautinės mobilumo savaitės renginys – RENET tinklo paskaita-apskritojo stalo diskusija, kuri bus transliuojama internetu.

Tarptautinė mobilumo savaitė baigsis plačia kultūrine programa – svečių pažintimi su Šiaurės Lietuvos aludarių tradicijomis, ekskursija į Kryžių kalną, Šokolado muziejų.

Zenonas Ripinskis
Tomo Andrijausko nuotr.
Grįžti