Šiaulių universiteto studentė R. Bartkutė – tarptautiniame jaunimo susitikime Berlyne

bart 5

bart 5
Lapkričio 14–18 d. Berlyne vyko tarptautinis jaunimo susitikimas ,,Jaunimas už taiką – 100 metų po Pirmojo pasaulinio karo – 100 taikos idėjų“, organizuotas Prancūzijos-Vokietijos jaunimo tarnybos. Šis renginys buvo skirtas paminėti Pirmojo pasaulinio karo pabaigos šimtmetį. Tarp 48 valstybių atstovų Lietuvai atstovavo ir Šiaulių universiteto istorijos studijų programos ketvirto kurso studentė Roberta Bartkutė.

bart 3

bart 3
Ji buvo viena iš 400 projekto dalyvių, kurie per keturias dienas trukusį jaunimo lyderių projektą turėjo pateikti idėjų taikos Europoje ir pasaulyje išsaugojimui. Lapkričio 18 d. šios jaunimo idėjos iškilmingo renginio uždarymo metu buvo pristatytos ir aptartos su Vokietijos prezidentu F. W. Steinmeieriu ir Prancūzijos prezidentu E. Macronu.

bart 1

bart 1
Šis projektas buvo puiki prasmingo darbo ir turiningo laiko praleidimo simbiozė, kadangi renginio dalyvių laukė ir aukšto lygio kultūrinė bei pažintinė programa Vokietijos sostinėje – kino vakaras svarbiausiame buvusios Vokietijos Demokratinės Respublikos kino teatre ,,Kino International“, futbolo rungtynių stebėjimas garsiajame Berlyno olimpiniame stadione ir kt. Ši kultūrinė programa kaip ir visas projektas buvo orientuota į ryšių su jaunais žmonėmis iš Europos Sąjungos, šalių kandidačių tapti ES narėmis bei pietinių ir rytinių ES kaimynių stiprinimą ir tolerancijos ugdymą.

Roberta Bartkutė džiaugiasi, turėjusi galimybę atstovauti Lietuvai ir Šiaulių universitetui tokio aukšto lygio renginyje bei dėkoja Studijų ir tarptautinių ryšių tarnybos vyresniajai specialistei Linai Šniepytei-Caltabellottai už informacijos apie skelbiamą dalyvių atranką į šį renginį pasidalinimą.

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.
R. Bartkutės asmeninio archyvo nuotr.
 
Grįžti