Tarp Prezidentūroje pagerbtų Dainų šventės dirigentų – du Šiaulių universiteto atstovai

dain 23

dain 23
Liepos 1 d. Vilniuje S. Daukanto aikštėje iškilmingai pakelta Dainų šventės vėliava. Lietuvos šimtmečiui skirtoje šventėje „Vardan tos...“ dalyvauja 1495 kolektyvai – apie 36 tūkst. dalyvių iš visos Lietuvos ir užsienio. Tarp daugiatūkstantinės meno mėgėjų minios – keturi Šiaulių universiteto meno kolektyvai – liaudiškos muzikos ansamblio „Saulė“ muzikantai ir dainininkai, pučiamųjų instrumentų orkestro muzikantai, mišraus choro „Studium“ ir merginų choro „Pavasaris“ dainininkai ir dainininkės.

dain 22

dain 22
Prieš iškilmingą Dainų šventės vėliavos pakėlimo ceremoniją Prezidento rūmų Baltojoje salėje Lietuvos Respublikos D. Grybauskaitė šventės dirigentams, chorvedžiams ir organizatoriams įteikė specialias regalijas ir padėkojo už saugomą Dainų šventės tradiciją. Džiugu, kad tarp pagerbtų šventės dirigentų šiais metais buvo ir du Šiaulių universiteto Muzikos pedagogikos ir vizualiųjų menų katedros atstovai – liaudiškos muzikos ansamblio „Saulė“ meno vadovas Darius Daknys ir pučiamųjų instrumentų orkestro meno vadovas Anatolijus Kavaliauskis.

„Sveikinu Jus su šia pradžia, su Dainų švente, kuri šiemet tokia ypatinga ir kuri vainikuos šimtmečio Valstybės dieną. Tik Jūs vieni žinote, kiek įdėta darbo su kolektyvais, rengiantis šventei, mokantis repertuaro kūrinių, sujungiant viską į vieną spalvingą audinį. Todėl, teikdama šimtmečio šventės regalijas, kiekvienam noriu padėkoti, kad saugote Dainų šventės tradiciją, kad ji Lietuvoje gyva. Tai didele dalimi Jūsų nuopelnas, kad tiek daug žmonių visoje šalyje dainuoja, groja, šoka“, – LR Prezidentūros tinklapyje (lrp.lt) cituojami Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasakyti žodžiai Dainų šventės organizatoriams ir dirigentams.

D. Daknys yra paskirtas šventės Ansamblių vakaro „Tėvyne mūsų“ vyriausiuoju liaudiškos muzikos kapelų vadovu ir dirigentu, o A. Kavaliauskis bus vienu iš pučiamųjų orkestrų koncerto „Vario audra“ dirigentu. D. Dakniui diriguojant jungtinis liaudiškos muzikos kapelų orkestras atliks Eduardo Pilypaičio ir D. Daknio aranžuotą lietuvių liaudies maršą.

dain 14

dain 14
Šiaulių universiteto pučiamųjų instrumentų orkestro vadovas A. Kavaliauskis „Siemens“ sporto ir koncertų arenoje vyksiančiame koncerte „Vario audra“ diriguos Kazio Daugėlos „Šventinį saliutą“.

dain 1

dain 1
„Dainų šventėje diriguosiu ne pirmą kartą. Šiemet esu paskirtas visų liaudiškos muzikos kapelų vyriausiuoju vadovu. Tikimasi, kad Ansamblių vakaro koncerto programoje gros apie 900 liaudiškos muzikos vaikų ir suaugusiųjų kapelų muzikantų!Be jų, pamatysime liaudies instrumentų orkestrus, chorus, šokėjus, skudutininkų ansamblius, solistus ir kitus atlikėjus. Žodžiu, programa bus labai įvairi ir, tikėsimės, įdomi žiūrovams. Aš diriguosiu vieną iš programoje numatytų trijų liaudiškos muzikos kapelų atliekamų kūrinių. Koncerto pabaigoje visi žiūrovai galės kartu su šokėjais pašokti vakaronėje, kur gros jungtinis visų liaudiškos muzikos kapelų orkestras. „Saulės“ ansamblis yra atrinktas tarp tų kolektyvų, kurie kartu su liaudies instrumentų orkestrais atliks platesnį repertuarą. Taigi Šiaulių universiteto ansamblis „Saulė“ yra aukštai įvertintas ir pagerbtas. Prasidėjo bendros repeticijos, visų nuotaika gera. Svarbu, tik kad oras nesutrukdytų šventei“, – pirmoje repeticijoje Vilniuje sakė „Saulės“ ansamblio meno vadovas ir Dainų šventės liaudiškos muzikos kapelų vyriausiasis dirigentas Darius Daknys.

20-oji Dainų šventė skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Zenonas Ripinskis
Vilnius
Autoriaus ir D. Daknio asmeninio archyvo nuotraukose: šventės organizatorių ir dirigentų pagerbimo Prezidentūroje ir pirmosios repeticijos Vilniuje akimirkos.
Grįžti