„Saulei“ – festivalio „Ant rubežiaus“ žiūrovų aplodismentai

rube 5

rube 5
Gegužės 31–birželio 2 d. Šiaulių Vilniaus g. pėsčiųjų bulvare vyko XXI Lietuvos, Latvijos ir Estijos kaimo muzikantų ir kapelijų festivalis „Ant rubežiaus“, kuriame dalyvavo ir Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblio „Saulė“ dainininkai bei muzikantai.

rube 9

rube 9
Mūsų universiteto ansambliui buvo patikėta teisė užbaigti pirmosios dienos festivalio koncertą, kuriame dalyvavo tokios žymios grupės, kaip „Jonis“, „Karrčema“, „Virventa“ ir kt.

„Saulės“ ansamblis atliko meno vadovo Dariaus Daknio specialiai parengtą programą, kurioje skambėjo žiūrovų pamėgti kūriniai: „Jaunimėlio polka“, „Žirgeliai sukinkyti“, „Rudenėliui atėjus“, „Lietutis“, „Spaudos baliaus valsas“, „Smarkioji polka“, „Subatos vėlų vakarą“ ir kt.

Ansamblio meno vadovas Darius Daknys apgailestavo, kad šiame festivalyje ansamblis dėl objektyvių priežasčių dalyvavo ne pilnos sudėties, kadangi trys kolektyvo muzikantai šiuo metu yra išvykę į Erasmus muzikos pedagogikos studijas užsienyje ir negali kartu koncertuoti. Vis dėlto, „Saulė“ pasirodė puikiai ir sulaukė gausių žiūrovų aplodismentų.

rube 2
rube 2
rube 3
rube 3
rube 14
rube 14

Per tris dienas didžiojoje festivalio scenoje pasirodė kapelijos, stilizuotos kapelos, modernaus folkloro grupės ir pavieniai kaimo muzikantai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Iš viso festivalyje dalyvavo 49 kolektyvai, per 350 atlikėjų, o pėsčiųjų bulvare šurmuliavo Lietuvos ir Latvijos tautodailininkų, amatininkų, kulinarinio paveldo ir prekybininkų mugė. Kiekvieną vakarą muzikinio klubo „Juonė Pastuogė“ vasaros kiemelyje vyko festivalio muzikantų ir svečių susipažinimo vakaronės – improvizuoti koncertai.

rube 4

rube 4

Birželio mėnesį „Saulės“ ansambliui ilsėtis nėra kada – birželio mėnesį kolektyvas vyks į Baltijos šalių studentų šventę „Gaudeamus“, kuri vyks Tartu (Estija), o liepos 1–4 dienomis repetuos ir gros Dainų šventėje Vilniuje.

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.
Tomo Laugalio nuotr.
Grįžti