„Tėvas kultūroje“ – jau 22-oji tarpdisciplininė konferencija

tev4

tev4
Šiaulių universiteto humanitarai kiekvieną pavasarį rengia tarpdisciplinines konferencijas, kuriose kviečiami dalyvauti šalies ir užsienio humanitarinių, socialinių ir kitų mokslų atstovai. Šių metų konferencij, kuri vyko jau 22-ą kartą, tema buvo „Tėvas kultūroje“. Ji buvo skirta Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-osioms metinėms.

Šiaulių universitete susirinko literatūrologai, kalbininkai, tautosakos tyrėjai iš įvairių Lietuvos ir užsienio mokslo institucijų – Vilniaus universiteto, Vilniaus universiteto Kauno fakulteto, Lietuvos edukologijos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Kazachijos Eurazijos universiteto ir kt. Kalbėta apie tėvo vaizdavimo tradiciją lietuvių ir užsienio literatūroje (Eglės Keturakienės, Mildos Danytės, Dalios Jakaitės, Žydronės Kolevinskienės ir kituose pranešimuose), apie tėvo paveikslą kazachų kinematografe ir literatūroje (Žanos Nurmanovos pranešimas), apie tėvo konceptą kalboje kognityviniu aspektu (Silvijos Papaurėlytės-Klovienės parešimas), apie žodžius su šaknimi tėv- feministinio aktyvizmo kontekste (Džiuljetos Maskuliūnienės, Reginos Kvašytės, Kazimiero Župerkos pranešimas).

tev1

tev1
Susidarė atskira grupė pranešimų, analizuojančių tėvo vaizdinį vaikų literatūroje (Astos Gustaitienės, Aldonos Šiaulienės, Justės Povilaitienės pranešimai). Šios konferencijos temos autorė – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorė Gražina Kazlauskienė perskaitė pranešimą „Tėvas lietuvių stebuklinėse pasakose“.

tev2

tev2
Neskubėta išsiskirstyti – įdomios diskusijos buvo pratęstos konferencijos apibendrinimo metu. Kaip didžiausias šios lituanistų, visų pirma literatūrologų, organizuojamų konferencijų įvertinimas nuskambėjo nuoširdūs VDU profesorės Mildos Danytės žodžiai apie tai, kad šiose Šiaulių universiteto konferencijoje visada puiki atmosfera, dėl to profesorė čia sugrįžtanti jau daug metų.

tev3

tev3
Konferencijos dalyviams tradiciškai buvo parengta ir kultūros programa: vieno paveikslo parodoje pristatytas R. Balčiausko tarybos darbas „Tėvas“, vykta ir į Šiaulių universiteto dailės galeriją apžiūrėti parodos In memoriam Vitolis Trušys: „Ateinu“, kurios reklaminiame kvietime ir vaizduojama šeima: motina ir tėvas, laikantis vaiką.

Belieka viltis, kad beveik ketvirtį amžiaus besitęsiantis šiauliečių lituanistų konferencijų ciklas tęsis...
Prof. Džiuljeta Maskuliūnienė
Grįžti