Seminare kalbėta apie evoliuciją moksle – žiedadulkes ir personalines alergijos simptomų prognozavimo sistemas

z2

z2
Gegužės 3 d. Šiaulių universiteto Mokslo institutas pakvietė į mokslinį-metodinį seminarą „Apie evoliuciją moksle: nuo žiedadulkės iki personalinės alergijos simptomų prognozavimo sistemos“. Pranešimus jame skaitė Mokslo instituto Žmogaus gerovės tyrimų centro vyriausioji mokslo darbuotoja prof. dr. Ingrida Šaulienė ir vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Laura Šukienė.

Prof. dr. I. Šaulienė išsamiai papasakojo apie žiedadulkių sandarą, jų evoliuciją ir paplitimą, reikšmę gamtos procesams ir žmonių sveikatai, taip pat apie Šiaulių universiteto mokslininkų atliekamus tyrimus. Ji pažymėjo, kad jau 15 metų mūsų Universiteto mokslininkų iniciatyva renkami ir kaupiami ore esančių žiedadulkių duomenys. Savo pranešime mokslininkė nenagrinėjo žiedadulkių, esančių ore, tyrimų metodologijos, o plačiau papasakojo apie tai, kokius darbus atlieka žiedadulkių tyrėjai, apie žmogaus ir aplinkos sąveiką. Pasak prof. I. Šaulienės, mokslo tyrimai ir mokslininkų atliekami darbai turi būti naudingi visuomenei, todėl mokslo rezultatai turi būti apibendrinami, turi padėti kurti visuomenei naudingus produktus.

z7

z7
Žiedadulkių tyrimų taikomąją dalį išsamiai pristatė dr. Laura Šukienė. Ji papasakojo apie šiauliečių mokslininkų kartu su kolegomis sukurtą žiedadulkių stebėjimo ir prognozavimo programėlę alergiškiems žmonėms PASYFO. Mokslininkė pažymėjo, kad šiuo metu veikia įvairūs pažangūs žiedadulkių prognozavimo modeliai ir jog žiedadulkių tyrimai bei jų kokybė ženkliai susijusi su technologijų pažanga. „Džiugu, kad prasidėjo darbai, susiję su mūsų naujosios žiedadulkių gaudyklės montavimu. Ji bus pastatyta ant vieno Šiaulių universiteto pastato stogo. Tai pats naujausias technologinis įrenginys, leisiantis skaičiuoti žiedadulkių paplitimą realiuoju laiku ir operatyviai pateikti informaciją“, – sakė dr. L. Šukienė.

Seminaro metu prelegentės atsakė į seminaro klausytojų klausimus.

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.
Tomo Andrijausko nuotr.
Grįžti