„Saulės“ ansamblis filmavosi LRT ir dalyvavo festivalyje „Universitas Vilnensis“

vi 10

vi 10
Balandžio 7 d. Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Saulė“ surengė koncertinę išvyką į Vilnių – filmavosi LRT studijoje ir dalyvavo IX liaudiškos muzikos kapelų ir ansamblių festivalyje „Universitas Vilnensis“.

Šiauliečiai buvo pakviesti dalyvauti populiarios LRT televizijos laidos „Duokim garo“ filmavime. Laidos prodiuserių prašymu, „Saulės“ ansamblis LRT Didžiojoje studijoje įrašė 8 kūrinius – du šokius, keturias dainas ir du instrumentinius kūrinius. Specialiai ansamblis parengė vieną dainą, skirtą Motinos dienai.

vi 3

vi 3
Mūsų universiteto ansamblį „Saulė“ per LRT pamatysime artimiausiu metu „Duokim garo“ laidų transliacijų metu.

vi 5

vi 5
Tą pačią dieną „Saulė“ dalyvavo Vilniaus universiteto teatro salėje vykusiame IX liaudiškos muzikos kapelų ir ansamblių festivalyje „Universitas Vilnensis“, kuriame be šiauliečių scenoje savo koncertines programas parodė Vilniaus universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „jaunimėlis“ ir Lietuvos edukologijos universiteto dainų ir šokių ansamblis „Šviesa“.

vi 7

vi 7
Šiauliečiams buvo suteikta teisė užbaigti festivalio koncertą ir tai pasiteisino su kaupu, nes publika labai šiltai sutiko „Saulės“ atliekamas dainas, instrumentinius kūrinius ir šokius. Ansamblio meno vadovas Darius Daknys specialiai festivaliui atrinko dainas „Už balto stalo sėdėjau“, „Žirgeliai sukinkyti“, instrumentinius kūrinius „Rudenėliui atėjus“, polką „Tumpa, tumpa kaip iš rago“ ir du šokius – „Jaunimėlio polka“ ir „Dūktinė polka“.

vi 8

vi 8
Festivalyje, anot jo sumanytojo ir rengėjo Bronislovo Glovickio (VU), tikėtasi daugiau ansamblių iš kitų Lietuvos universitetų, tačiau dėl intensyvios Lietuvos šimtmečiui skirtų renginių programos, ne visi galėjo dalyvauti. Tikimasi, kad jubiliejinis dešimtasis „Universitas Vilnensis“ festivalis sukvies gausesnį dalyvių būrį ne tik iš Lietuvos universitetų, bet ir iš užsienio.

Po festivalio koncerto visi dalyviai buvo pakviesti į šventinę vakaronę, kuri vyko Saulėtekio studentų miestelyje.

vi 1
vi 1
vi 2
vi 2
vi 4
vi 4
vi 11
vi 11
vi 12
vi 12
vi 9
vi 9
Zenonas Ripinskis
Zenono Ripinskio ir Ievos Ripinskytės nuotraukose: „Saulės“ ansamblio įrašų LRT studijoje ir koncerto festivalyje „Universitas Vilnensis“ akimirkos
Grįžti