Universiteto bibliotekoje – tradicinė Užgavėnių šventė

IMG 6856

IMG 6856
Vasario 13 d. Šiaulių universitet bibliotekos fojė šurmuliavo persirengėliai, kvepėjo blynais, skambėjo muzika – vyko tradicinė Užgavėnių šventė.

Jau penktą kartą bibliotekos kolektyvas savo lankytojams siūlo trankiai atšvęsti šią tradicinę šventę, paslinksminti. Šventės dalyvius, tarp kurių buvo ir mūsų Universitete studijuojančių užsienio šalių studentų, linksmino Šiaulių profesinio rengimo centro Užgavėnių tradicinės muzikos ir apeigų kapelija „Morės išlydėtuvės“, vadovaujama Ilonos Valčiukaitės. Šis kolektyvas į šventės sukūrį įtraukė ir žiūrovus, ir patys smagiai linksminosi.IMG 6894

IMG 6894

Šventės pabaigoje įvyko tradicinė Kanapinio ir Lašininio dvikova, kurią visų džiaugsmui laimėjo Kanapinis, o Morė buvo pasmerkta sudeginimui.

IMG 6953

IMG 6953
Bibliotekos darbuotojos šventės dalyvius pavaišino kvepiančiais blynais, gardžia uogiene ir arbata. Blynus Užgavėnių šventei iškepė bibliotekos direktorė Aušra Mingailienė. „Kasmet iškepame po 500 blynų, kuriuos mielai ragauja šventės dalyviai, tačiau šiemet jų labai greitai neliko – vadinasi buvo skanūs“, – po renginio sakė A. Mingailienė.

Šventės proga bibliotekos fojė eksponuojama tautodailininko Sauliaus Tamulio Užgavėnių kaukių paroda.

Zenonas Ripinskis
Grįžti