Šiaulių universitete surengtas informatikos ir informatinio mąstymo konkursas „Bebras“

beb 18

beb 18
Vasario 3 d. Šiaulių universitete vyko vyresniųjų klasių mokinių Informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ II etapo Šiaulių zonos varžybos. Regioniniame konkurse dalyvavo Šiaulių miesto ir aplinkinių rajonų mokiniai. Iš viso Lietuvoje jų dalyvavo 311, iš jų Šiaulių universitete vykusiame regioniniame ture – 25 dalyviai.

beb 16

beb 16
Tarp dvyliktų klasių dalyvių „Bebro“ konkurso II etapo nugalėtoju tapo Šiaulių Didždvario gimnazijos mokinys Vismantas Stonkus. Antrojo laipsnio diplomas atiteko Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos mokinei Eglei Tankelevičiūtei.

beb 19

beb 19
Pagyrimo raštais buvo apdovanoti: dvyliktokas Paulius Laucevičius (Šiaulių Didždvario gimnazija), vienuoliktokai Edvinas Juozapaitis (Naujosios Akmenės Ramučių gimnazija), Aurimas Milieška (Mažeikių „Gabijos“ gimnazija), Martyna Griciūtė (Mažeikių „Gabijos“ gimnazija), dešimtokė Martyna Lacytė (Joniškio „Aušros“ gimnazija), devintokai Jonas Liutvinas (Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija), Miglė Šarpilo (Šiaulių J. Janonio gimnazija).

Padėkos raštus geriausiems konkurso dalyviams įteikė Šiaulių universiteto rektorius prof. Donatas Jurgaitis.

beb 14

beb 14
Renginio metu vyko ir seminarai, kurių metu mokiniams buvo pristatyti įdomūs pranešimai apie robotiką, apie bitcoin ir blockchain technologijas, dirbtinio intelekto taikymą praktikoje, apie algoritminio sudėtingumo problemų sprendimą.

beb 2

beb 2
Konkurso dalyvius pasveikino Šiaulių miesto Meras A. Visockas, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Alfredas Jonuška, Šiaulių universiteto Rektorius prof. D. Jurgaitis, Šiaulių miesto Tarybos narys Eligijus Stugys, kurie negailėjo mokiniams patarimų ir linkėjimų. „Tikiuosi, kad tarp jūsų yra ne vienas žmogus, kuris padarys daugiau, negu aš per visą gyvenimą. Jeigu jūs šioje srityje tobulėsite, turėsite užsispyrimo, tai būsite savo ateities valdytojais“, – konkurso dalyviams sakė Šiaulių miesto meras A. Visockas.

beb 5

beb 5
„Mąstymo pagalba surandame naują informaciją, kartais sukuriame ir naujas žinias. Tikiuosi, kad su „Bebro“ konkurso „aštriadančiais“ dalyviais netrukus pasimatysime priėmimo į universitetus metu“, – mokiniams sakė Šiaulių universiteto rektorius prof. D. Jurgaitis, informuodamas juos apie informatikos krypties studijų programas Šiauliuose.

Varžybų nugalėtojams prizus skyrė Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai Šiaulių universitetas, Šiaulių miesto „Išmanioji mokykla“.

beb 4

beb 4
„Pirmasis šio konkurso turas mokyklose vyko praėjusių metų lapkričio mėnesį, o šį kartą jau vyko zoninis turas. Kad mokiniams būtų patogu atvažiuoti, zoninės varžybos vienu metu rengiamos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Konkursas Šiauliuose skirtas Lietuvos 100-mečiui pažymėti. Šis renginys prisideda ir prie Šiaulių regiono bei Šiaulių miesto tikslo – kurti išmaniąją gamybą. Konkurso metu mokiniai turėjo atlikti plataus profilio loginio mąstymo, algoritmavimo ir informatikos užduotis, kurias pateikė „Bebro“ konkurso organizatoriai. Regionų rezultatai parodys, kurie mokiniai pateks į finalinį respublikinį konkurso etapą“, – sako konkurso organizatorė Šiaulių universiteto Informatikos katedros prof. Sigita Turskienė.

beb 12

beb 12
Tarptautinis „Bebro“ konkursas Lietuvoje pradėtas rengti nuo 2004 m. Šio konkurso tikslas – atskleisti mokiniams (ir mokytojams) informatikos mokslo grožį, patraukti mokinių dėmesį, supažindinti su pagrindinėmis informatikos ir informacinių technologijų sąvokomis, jų platesniu kontekstu – konceptais, motyvuoti gilintis į modernius informatikos ir inžinerijos sprendimų priėmimo metodus. Informatikos ir informatinio mąstymo konkursas Pagrindinė nauda vykdant šį projektą tenka mokiniams ir mokytojams – gali įsijungti visos mokyklos ir bet kurio amžiaus vaikai. Konkurse gali dalyvauti visų bendrojo lavinimo ar bendrąjį lavinimą teikiančių mokyklų moksleiviai, suskirstyti į amžiaus grupes (1–2, 3–4, 5–6, 7–8, 9–10 ir 11–12 klasės), besidomintys informacinėmis technologijomis ir jų taikymu.

beb 15
beb 15
beb 19
beb 19
beb 17
beb 17
 Zenonas Ripinskis
Autoriaus nuotraukose: „Bebro“ konkurso Šiaulių universitete akimirkos
Grįžti