Šiaulių universitete diskutuota apie socialinio darbuotojo įvaizdį visuomenėje

socialda 11

socialda 11
Rugsėjo 27 d. Šiaulių universiteto bibliotekos konferencijų salėje surengtas forumas-diskusija „Socialinio darbuotojo įvaizdis: šiandien ir rytoj“, skirta Socialinio darbuotojo dienai Lietuvoje pažymėti. Forumą surengė Šiaulių universitetas, Šiaurės Lietuvos socialinės srities darbuotojų asociacija, Šiaulių m. socialinių paslaugų centras ir Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras.

socialda 7

socialda 7
Viena iš renginio iniciatorių ir moderatorių Šiaulių universiteto Sveikatos ir socialinės gerovės studijų katedros lektorių bei Šiaurės Lietuvos socialinės srities darbuotojų asociacijos pirmininkė dr. Kristina Rudytė pažymėjo, kad tai pirmasis naujai sukurtos asociacijos renginys, sutampantis su socialinio darbo Lietuvoje 25-mečiu. „Mūsų idėja – suvienyti akademinę bendruomenę, praktikus, nevyriausybinį sektorių ir pakalbėti apie socialinio darbuotojo įvaizdį visuomenėje, nes tai yra opi problema. Renginys siejamas ir su mūsų įsteigtos Šiaurės Lietuvos socialinės srities darbuotojų asociacijos prisistatymu visuomenei“.

socialda 3

socialda 3
Pasak dr. K. Rudytės, Šiaulių universiteto mokslininkai galėtų daug prisidėti prie socialinių darbuotojų kompetencijų stiprinimo. K. Rudytė: „Mes Švietimo ir mokslo ministerijai jau siūlėme tam tikrą modulių paketą, skirtą socialinių darbuotojų kompetencijų ugdymui. Prie to prisidėti galėtų ir nevyriausybinis sektorius, t.y. mūsų Šiaurės Lietuvos socialinės srities darbuotojų asociacija“.

socialda 14

socialda 14
Forume dalyviams buvo pristatyti pranešimai: „Socialinio darbuotojo įvaizdį Lietuvoje formuojantys veiksniai“ (pranešėja – doc. dr. Ramunė Jurkuvienė), „Socialinių darbuotojų, dirbančių sveikatos srityje, profesinio paveikslo formavimosi veiksniai“ (dr. Lina Danusevičienė), „Socialinio darbuotojo įvaizdis globos namų kontekste“ (Simona Litvinienė), „Socialinio darbuotojo situacija bei praktinis vaidmuo nestacionarių socialinių paslaugų kontekste“ (Vida Šalienė, Rita Vilimaitė), „Būsimųjų socialinio darbo specialistų kompetencijos ir poreikis regione: darbdavių vertinimai“ (doc. dr. Darius Gerulaitis) ir kt.

Diskusiją apie socialinio darbuotojo įvaizdį ir visuomenės požiūrį moderavo dr. kristina Rudytė ir Kristina Germanavičienė.

Forumo-diskusijos dalyvius pasveikino Šiaulių universiteto studijų prorektorius dr. Remigijus Bubnys, Vyriausybės atstovė Šiauliuose Asta Jasiūnienė, Šiaulių universiteto Ugdymo mokslų ir socialinės gerovės fakulteto dekanė dr. Erika Masiliauskienė, Šiaulių universiteto Sveikatos ir socialinės gerovės studijų katedros vedėja prof. Liuda Radzevičienė.

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.
Zenono Ripinskio nuotr.
Grįžti