„Saulė“ koncertavo festivalyje „Ant rubežiaus“

saurub 1

saurub 1
Birželio 1 d. Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblio „Saulė“ dainininkai ir muzikantai dalyvavo Šiauliuose prasidėjusiame XX Lietuvos, Latvijos, Estijos kaimo muzikantų ir kapelijų festivalyje „Ant rubežiaus“.

Ansamblio meno vadovas Darius Daknys ir vokalinės grupės vadovas Eugenijus Andrulis specialiai šiai tradicinei liaudiškos muzikos šventei parinko kūrinių, labiausiai pamėgtų žiūrovų. Koncerte skambėjo „Polka tumba tumba“, „Šią naktelę“, „Baltos ievos“, „Rudenėliui atėjus“, „Linksmasis pokalbis“, „Ant melsvo ežero bangų“, „Subatos vėlų vakarą“ ir „Mano tėviškėlė“.

saulrub 3

saulrub 3
„Oras ketvirtadienio vakarą tikrai nelepino, o pasislėpus saulei, buvo gana šalta. Tačiau tai nesutrukdė pasirodyti gerai – publika šiltai sutiko mūsų programą ir nepagailėjo aplodismentų“, – po koncerto sakė ansamblio meno vadovas Darius Daknys.

saulrub 2

saulrub 2
Tris dienas prasidėjusioje jubiliejinėje šventėje dalyvauja geriausi Lietuvos, Latvijos ir Estijos tradicinės liaudiškos muzikos atlikėjai ir kapelijos. Lietuvai be „Saulės“ atstovauja tokie kolektyvai, kaip: „Vydraga“, „Sadūnai“, „Šeduvos bernai“, „Kitava“, „Jonis“, „Daumantų muzikantai“, „Mingė“, „Joldija“ ir kt.

saulurb 6

saulurb 6
„Po mūsų ansamblio 45-mečiui skirto koncerto, gegužės 13 d. vykusio Valstybiniame Šiaulių dramos teatre, ilsėtis nėra kada. Studentams, nors ir yra sesijos rūpesčių, repetuojame ir koncertuojame. Artimiausiu metu mus kviečia Akmenės rajono šventės organizatoriai, į kurią vyksime kartu su mūsų šokėjų grupe. Po to intensyviai ruošimės artėjančiam tarptautiniam folkloro konkursui-festivaliui „Saulės žiedas“, kuris liepos 1–6 dienomis vyks Šiauliuose. Na, o šį koncertinį sezoną baigsime išvyka į prestižinį tarptautinį folkloro festivalį „World Dance“ Portugalijoje“, – apie ansamblio veiklą ir planus papasakojo „Saulės“ ansamblio kultūros projektų vadybininkas Zenonas Ripinskis.

Šiuo metu Šiaulių universiteto Komunikacijos, rinkodaros ir neakademinės veiklos tarnybai priklausiančiame ansamblyje „Saulė“ groja, šoka ir dainuoja per 30 Šiaulių universiteto studentų, alumnų, Šiaulių miesto moksleivių ir pedagogų.

Komunikacijos, rinkodaros ir neakademinės veiklos tarnybos inf.
Tomo Laugalio nuotraukose: „Saulės“ ansamblio koncerto XX Lietuvos, Latvijos, Estijos kaimo muzikantų ir kapelijų festivalyje „Ant rubežiaus“ akimirkos.
Grįžti