SELL sporto žaidynėse – trys aukso medaliai

Gegužės 19–21 dienomis Rygoje ir Uogrėje (Latvija) vyko XXXIII SELL studentų sporto žaidynės, kuriose dalyvavo per 1500 sportininkų iš Latvijos, Lietuvos, Suomijos, Estijos, Kinijos, Rusijos, Australijos, Vokietijos, Čekijos, Slovakijos, Libano ir Jungtinės Karalystės. Šiaulių universiteto atstovai žaidynėse pelnė 3 aukso medalius ir bendroje įskaitoje tarp 64 universitetų užėmė 18-ą vietą. Iš mūsų komandos atstovų SELL žaidynių čempionais tapo imtynininkė Danutė Domikaitytė, merginų futbolo komanda ir vaikinų regbio rinktinė.

Regbininkai vėl apgynė čempionų vardus

selryg 11

selryg 11
SELL žaidynių regbio turnyre dalyvavo 5 komandos – Šiaulių universiteto, Latvijos sporto pedagogikos akademijos, Latvijos technikos universiteto, Latvijos žemės ūkio universiteto ir Baltijos federalinio I. Kanto universiteto komanda iš Rusijos. Šiauliečiai, treniruojami komandos trenerio Edmundo Ščavinsko, rezultatu 31:19 įveikė Rusijos atstovus, 27:17 – Latvijos žemės ūkio universiteto studentus, 26:12 Latvijos technikos universiteto regbininkus ir rezultatu 35:7 Latvijos sporto pedagogikos akademijos komandą. Geriausio turnyro žaidėjo prizas atiteko Šiaulių universiteto komandos lyderiui Vytarui Bloškiui.

selryg 12

selryg 12
„SELL žaidynėse dalyvavome trečią kartą. Pernai buvo labai silpni varžovai, tačiau šiemet jau varžybų lygis buvo aukštesnis, nes žaidė dvi pajėgios latvių komandos ir sustiprėjusi Kaliningrado universiteto komanda. Iš savo komandos išskirčiau kapitoną ir komandos lyderį Vytarą Bloškį bei pirmakursį Dominyką Matuzevičių. Manau, kad regbis tarp studentų populiarės ir ateityje matysime dar daugiau pajėgių komandų“, – regbio turnyrą vertino Šiaulių komandos treneris E.Ščavinskas.

Šiaulių universiteto komandos kapitonas V. Bloškys taip pat pastebėjo, kad turnyro lygis kiltų, jeigu jame dalyvautų dar daugiau komandų. V. Bloškys: „SELL dalyvavau jau trečią kartą ir malonu, kad trečią kartą iškovojome čempionų vardus. Kiekvienos varžybos regbininkams labai reikalingos, nes komandų nėra daug. Būtų gerai, kad dalyvautų 10-12 komandų, tuomet ir konkurencija būtų didesnė“.

Futbolininkės – 8-ą kartą SELL žaidynių čempionės!

selryg 19

selryg 19
Šiaulių universiteto futbolininkės SELL žaidynių čempionėmis tapo aštuntą kartą iš eilės. Šių metų SELL žaidynėse dalyvavo keturios komandos – Šiaulių universiteto, Latvijos sporto pedagogikos akademijos, Latvijos žemės ūkio universiteto ir jungtinė Latvijos universitetų komanda. Šiaulietės užtikrintai įveikė visas varžoves – 19:1 jungtinę Latvijos universitetų komandą, 10:0 Latvijos žemės ūkio universitetą ir 9:3 Latvijos sporto pedagogikos universitetą. Tiesa, paskutinėse lemiamose rungtynėse Latvijos sporto pedagogikos universiteto komanda įnirtingai priešinosi ir po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus – 3:3. Vis dėlto rungtynes rezultatu 9:3 laimėjo Šiaulių universiteto futbolininkės ir vėl tapo čempionėmis.

selryg 26

selryg 26
Antroji vieta atiteko Latvijos sporto pedagogikos universiteto komandai, trečioji – jungtinei Latvijos universitetų komandai.

Šiaulietės pelnė ir specialių prizų. Geriausia turnyro vartininke pripažinta Justina Lalaitė, o rezultatyviausia žaidėja tapo Simona Veličkaitė.

„Mūsų komanda rungtyniavo beveik tos pačios sudėties, kaip ir praėjusiais metais. Merginos šiuo metu daug žaidžia – dalyvauja Lietuvos moterų futbolo čempionate. Šioms varžyboms ruošėmės labai kruopščiai – treniravomės tokio pat dydžio aikštėje, kokioje vyko varžybos Rygoje. Džiaugiuosi, kad pavyko aštuntą kartą iš eilės tapti SELL žaidynių čempionėmis“, – po varžybų sakė komandos treneris Rimas Viktoravičius.

D. Domikaitytė varžovių neturėjo

selryg 18

selryg 18
Įdomi situacija susiklostė imtynių turnyre. Jeigu į vyrų varžybas užsiregistravo per 50 atletų, tai į moterų – tik keturios imtynininkės. Šiaulių universiteto atstovei Danutei Domikaitytei (svorio kategorija iki 75 kg) kovoje dėl aukso medalio reikėjo rungtis su Tartu universiteto atstove Anette Traks, tačiau varžovė kovos atsisakė. Varžovė atsisakymą motyvavo tuo, kad ji yra patyrusi nugaros traumą. Tai girdėti buvo keista, kadangi išvakarėse per registraciją ir dalyvių svėrimo procedūrą nei ji, nei jos treneris nieko apie traumą nekalbėjo.

Danutei Domikaitytei įteiktas SELL žaidynių aukso medalis.

Lengvosios atletikos atstovai liko be apdovanojimų

selryg 1

selryg 1
Lengvosios atletikos turnyras vyko 30 km nuo Rygos nutolusiame Uogrės miesto stadione. Šiaulių universitetui jose atstovavo tik trys sportininkai – Rasa Mažeikaitė (šuolis į aukštį, 100 m barjerinis bėgimas), Aurika Balsytė ( 800 m, 1500 m) ir Tautvydas Baliutavičius (1500 m). Visi mūsų lengvaatlečiai nepasiekė savo geriausių rezultatų ir prizinių vietų nepelnė.

selryg 3

selryg 3
„Dar nesu geros sportinės formos ir reikia laiko bei treniruočių, kad galėčiau sėkmingai rungtyniauti“, – po varžybų kalbėjo pirmakursė Rasa Mažeikaitė.

1500 m distancijoje rungtyniavęs pirmakursis Tautvydas Baliutavičius ir, užkliudęs kito bėgiko koją, griuvo, todėl pasiekti gero rezultato buvo nebeįmanoma. Patyręs sužeidimų sportininkas rungtyniauti 5000 m distancijoje nebegalėjo.

R. Alūzas: „SELL norėtųsi didesnės kai kurių sporto šakų dalyvių konkurencijos“

selryg 5

selryg 5
Šių metų Šiaulių universiteto delegacija buvo kuklesnė – nusprendėme dalyvauti tik lengvosios atletikos, regbio, moterų futbolo ir imtynių varžybose. „Į varžybas sutarėme vežti tik tuos sportininkus, kurie galėjo tikėtis aukštų vietų ir medalių. Malonu, kad pateisino lūkesčius mūsų futbolininkės, regbininkai ir imtynininkė Danutė Domikaitytė, laimėje aukso medalius. Deja, nuvylė mūsų lengvosios atletikos atstovai, ne tik netapę prizininkais, bet ir nepasiekę savo asmeninių rezultatų. Norisi, kad mūsų universitetą garsintų kuo daugiau sportininkų. Kitais metais į SELL tikriausiai vešimės ir mūsų futbolininkus bei tinklininkus“, – po SELL žaidynių varžybų sakė Šiaulių universiteto delegacijos vadovas Rytis Alūzas.

Šiaulių universiteto delegacijos vadovas pažymėjo, kad SELL varžybos yra populiarios ir reikalingos, tačiau reikėtų kelti organizacinį lygį. „Jeigu į varžybas atvyksta sportininkai net iš Kinijos, Australijos, Libano ir kitų šalių, vadinasi, varžybos reikalingos. Vis dėlto kai kurių sporto šakų varžybos vyko prastose sporto bazėse, todėl sportininkų rezultatai nebuvo aukšti. Pastebėjau, kad Rygoje nebuvo jokios SELL žaidynių reklamos, todėl ir žiūrovų sporto bazėse beveik nebuvo“, – pažymėjo R. Alūzas.

XXXIII SELL žaidynėse vyko 15-os sporto šakų varžybos – lengvosios atletikos, badmintono, krepšinio, tinklinio, plaukimo, regbio 7x7, futbolo 7x7, imtynių, sunkiosios atletikos, florbolo, orientavimosi sporto, paplūdimio tinklinio, dziudo ir stalo teniso ir jėgos trikovės.

selryg 6
selryg 6
selryg 2
selryg 2
selryg 4
selryg 4
selryg 9
selryg 9
selryg 13
selryg 13
selryg 14
selryg 14
selryg 10
selryg 10
 selryg 15
selryg 15
 selryg 16
selryg 16
 selryg 23
selryg 23
 selryg 24
selryg 24
 selryg 22
selryg 22
 Zenonas Ripinskis
Autoriaus nuotraukose: SELL žaidynių akimirkos.
Grįžti