Chorinės muzikos tiltai sujungė Šiaulių universiteto ir Kijevo chorus

vognik 8

vognik 8
Balandžio 19–23 dienomis Šiaulių universiteto kvietimu Lietuvoje vieši Kijevo vaikų ir jaunimo centro (Ukraina) merginų jaunimo choras „Vognik“. Tai atsakomasis svečių iš Ukrainos vizitas, nes praėjusiais metais Kijeve koncertavęs Šiaulių universiteto merginų choras „Pavasaris“, vadovaujamas doc. Gedimino Ramanausko, užmezgė glaudžius draugiškus ryšius su šiuo kolektyvu.

vognik 1

vognik 1
Balandžio 21 d. Ukrainos delegacijos vadovus priėmė Šiaulių universiteto rektorius prof. Donatas Jurgaitis. Susitikime su universiteto rektoriumi dalyvavo choro „Vognik“ įkūrėja ir ilgametė jo vadovė Svetlana Stepanenko, koncertmeisterė Olga Dovgan, choro tėvų komiteto pirmininkė Natalja Samoilenko ir Ukrainos radijo muzikinių laidų žurnalistė Nadia Radkevich. Svečius lydėjo jų viešnagės programos Lietuvoje organizatorius doc. G. Ramanauskas. Rektorius prof. D. Jurgaitis svečiams papasakojo apie Šiaulių universiteto ryšius su Ukrainos mokslo, studijų ir kitomis institucijomis, supažindino su galimybėmis Ukrainos jaunimui studijuoti Lietuvoje bei Šiaulių universitete. Choro „Vognik“ vadovė Sletlana Stepanenko padėkojo rektoriui už kvietimą atvykti į Lietuvą ir pasidžiaugė nuoširdžiu priėmimu. „Mūsų choras daugelį metų bendrauja su Vilniaus mergaičių choru „Liepaitės“, tačiau pernai užsimezgė graži draugystė su Šiaulių universiteto choro „Pavasaris“ vadovu doc. G. Ramanausku, kuris ir pakvietė atvykti koncertuoti Lietuvoje“, – sakė choro „Vognik“ vadovė. Ukrainos delegacijos nariai supažindino rektorių su savo kolektyvo istorija, papasakojo, apie savo darbą su jaunimu. Po susitikimo Šiaulių universiteto rektorius prof. D. Jurgaitis ir Ukrainos delegacijos vadovai pasikeitė atminimo dovanėlėmis.

vognn 5

vognn 5
Balandžio 20 d. Kijevo vaikų ir jaunimo merginų choras „Vognik“ ir Šiaulių universiteto merginų choras „Pavasaris“ surengė chorinės muzikos koncertą Šiaulių šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje. Ukrainiečių choro programoje skambėjo klasikinės chorinės muzikos kūriniai, taip pat žymiausių Ukrainos šiuolaikinės muzikos kompozitorių Lesios Dychko ir Bogdano Filz specialiai šiam kolektyvui sukurti kūriniai.

vognn 7

vognn 7
Pirmąją viešnagės Šiauliuose dieną choras taip pat lankėsi Šiaulių „Juventos“ pagrindinėje mokykloje, kur surengė nedidelį koncertą.

Viešnagės Šiauliuose metu ukrainiečių delegacija susipažins su Šiaulių istorinėmis vietomis, lankysis Kryžių kalne, „Šokolado“ muziejuje.

Choro „Vognik“ viešnagės programoje dar numatyti koncertai Šeduvoje ir Vilniuje. Balandžio 23 d., sekmadienį, ukrainiečiai, kaip ir Šiaulių universiteto merginų choras „Pavasaris“, koncertuos Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vyksiančiame „Liepaičių“ choro rengiamame moterų chorų festivalyje. Be to, balandžio 22 d., šeštadienį, Vilniuje Šiaulių universiteto merginų choras „Pavasaris“ savo koncertą surengs ir Šv. Jonų bažnyčioje.

Komunikacijos, rinkodaros ir neakademinės veiklos tarnybos inf.
Zenono Ripinskio ir Evelinos Juršytės nuotr.
Grįžti