Prevencinė akcija: narkotinių medžiagų studentų bendrabučiuose ieškojo tarnybiniai šunys

narkot 4

narkot 4
Vis daugiau švietimo įstaigų supranta, kad kova su narkotinių ir psichotropiniu medžiagų vartojimu bei platinimu yra ne tik policijos, bet ir visos bendruomenės reikalas. Siekdamos užtikrinti mokinių, mokytojų, studentų ir kitų darbuotojų saugumą įstaigų administracijos kreipiasi pagalbos į policijos pareigūnus.

narkot 5

narkot 5
Šią savaitę Šiaulių universiteto administracija į pareigūnus kreipėsi su prašymu atlikti prevencinę priemonę universitetui priklausančiuose bendrabučiuose. Gausios patrulių rinktinės kinologų būrio pareigūnų su tarnybiniais šunimis bei Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnų pajėgos trečiadienio popietę vienu metu iškart tikrino du ŠU bendrabučius. Priemonės metu narkotinių ar psichotropinių medžiagų nerasta.

Pareigūnai, lydimi universiteto atstovų, beldėsi į studentų kambarių duris. Nustebę dėl tokio netikėto vizito jaunuoliai sutiko, kad jų kambarius apieškotų tarnybiniai šunys. Tikrinamos buvo tiek studentų iš Lietuvos, tiek pagal „Erasmus“ mainų programą iš užsienio atvykusių mokytis jaunuolių gyvenamos patalpos. Pareigūnai užsuko ir į bendro naudojimo patalpas. Vieni džiaugėsi matydami keturkojus policininkų pagalbininkus, kiti jais piktinosi, bet visi sutiko, kad tokie reidai reikalingi.

Tokia Šiaulių universiteto administracijos iniciatyva yra ženklas draudžiamomis medžiagomis disponuojantiems asmenims, kad toks elgesys čia nebus toleruojamas. Tai taip pat ženklas visuomenei, kad ši mokymo įstaiga neabejinga tam, kas vyksta aplink ir ji imsis visų priemonių, kad užtikrintų bendruomenės saugumą bei užkirstų kelią galimiems teisės pažeidimams ar nusikaltimams.

Narkotines ir psichotropines medžiagas vartojantys ar platinantys asmenys nebegali būti ramūs, nes policijos pareigūnai su tarnybiniais šunimis bet kuriuo metu gali užsukti į bet kurią ugdymo įstaigą ir atlikti patikrinimus. Kadangi tokios prevencinės priemonės pasitvirtino, jos aktyviai bus vykdomos ir ateityje.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato inf. ir nuotr.
Grįžti