„Saulės“ ansamblis dalyvavo „Universitas Vilnensis“ festivalyje

vilnsau 2

vilnsau 2
Balandžio 1 d. Vilniaus universiteto Teatro salėje vyko VIII tarptautinė liaudiškos muzikos kapelų ir ansamblių šventė-festivalis „Universitas Vilnensis – 2017“, kuriame dalyvavo ir Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Saulė“ (meno vadovas Darius Daknys).

Šis renginys aštuntus metus iš eilės sukvietė šalies universitetų ir kolegijų, Latvijos, Lenkijos ir Estijos universitetų liaudiškos muzikos ir šokių kolektyvus kartu paminėti Vilniaus universiteto įkūrimo dieną.

vilnsau 1

vilnsau 1
Šventėje-festivalyje organizatorių ir šeimininkų – Vilniaus universiteto Kultūros centro ir liaudiškos muzikos ansamblio „Jaunimėlis“ – kvietimu dalyvavo: Vilniaus kolegijos dainų ir šokių ansamblis „Voruta“, A. Stulginskio universiteto liaudiškos muzikos kapela „Ūkininkas“ ir tautinių šokių kolektyvas „Sėja“, Kauno technologijos universiteto tautinio meno ansamblis „Nemunas“, Lietuvos edukologinio universiteto dainų ir šokių ansamblis „Šviesa“, Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Saulė“, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos tautinių šokių ansamblis „Sietuva“, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto tautinių šokių ansamblis „Ave vita“ ir tautinių šokių kolektyvas „Džigūnas“,Tartu universiteto liaudiškų šokių ansamblis, Latvijos universiteto liaudiškų šokių ansamblis „Dancis“, Varšuvos universiteto dainų ir šokių ansamblis „Warszawianka“ ir Vilniaus universiteto kolektyvai – dainų ir šokių ansamblis ir liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“.vilnsau 3
vilnsau 3

„Džiugu, kad ši liaudiškos muzikos, dainų ir šokių šventė-festivalis sukvietė koncertuoti šalies aukštųjų mokyklų kolektyvus. Žiūrovai neliko abejingi šventinei nuotaikai ir patys pritarė melodingoms dainoms, įsisuko į smagų šokėjų būrį skambant linksmai ir jaunatviškai muzikai, – po koncerto džiaugėsi šventės organizatorius, VU liaudiškos muzikos ansamblio „Jaunimėlis“ vadovas Bronislovas Glovickis.

Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansambliui „Saulei“ išvyka į Vilnių buvo gera repeticija rengiantis ansamblio 45-mečio koncertui, kuris gegužės 13 d. vyks Valstybiniame Šiaulių dramos teatre.

„Saulės“ ansamblis dėkoja Šiaulių rajono merui ir savivaldybės administracijai už skirtą transportą išvykai į Vilnių. Paramos dėka festivalyje „Universitas Vilnensis“ galėjo dalyvauti visas „Saulės“ ansamblis – ir muzikantai, ir dainininkai, ir šokėjai.

Komunikacijos, rinkodaros ir neakademinės veiklos tarnybos ir vu.lt inf.
Povilo Daknio nuotr.
Grįžti