Studentų ir mokinių kūrybinių darbų konkursu paminėtos Šatrijos Raganos 140-osios gimimo metinės

raga 12

raga 12
Šiaulių universiteto Lietuvių kalbotyros, literatūros ir komunikacijos katedra, Menų katedra ir Šiaulių ,,Aušros muziejus kovo 8-ąją dieną sukvietė gausų būrį mokytojų ir jų ugdytinių iš visos Lietuvos ir iškilmingai paminėjo rašytojos, pedagogės, visuomenininkės Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos 140-ąsias gimimo metines. Šventė įvyko Chaimo Frenkelio viloje.

raga 4

raga 4
Renginio metu buvo paskelbti mokinių ir studentų kūrybinių darbų konkurso, skirto klasikės gyvenimui ir kūrybai, laureatai. Konkursui buvo pateikta aštuoniasdešimt skirtingo žanro ir stiliaus darbų: tapyba, grafika, esė, eilėraščiai, interaktyvus žemėlapis, pjesė ir kt. Plati ir autorių, kūrybinių grupių geografija: Šiauliai, Dūkštas, Medingėnai, Mažeikiai, Užventis, Kaunas, Klaipėda, Akmenė, Vilnius ir kita.

raga 11

raga 11
Komisijos nariai (prof. Ričardas Garbačiauskas, prof. Džiuljeta Maskuliūnienė, doc. Dalia Jakaitė) įvertino ir apibendrino tai, kas konkurso dalyvių buvo atrasta geriausio ir gražiausio. Mokinių ir studentų darbuose, pasak doc. D. Jakaitės, įvairia forma skleidėsi Šatrijos Raganos ir mūsų pačių vietos paieškos. Piešiniuose, filmuose, prozoje, poezijoje Šatrijos Raganą autoriai įprasmino kaip ryškią moteriškumo, krikščioniškos kultūros, pedagogikos ir didžios rašytojos personą. Kiekvienas dalyvis savo darbu tarsi įvardijo: štai ji – štai manoji Šatrijos Ragana. Renginyje buvo eksponuojami konkurso dalyvių dailės darbai, skaitomos prozos ir poezijos ištraukos, klausomos ir žiūrimos inscenizacijos.raga 7
raga 7

Į Šatrijos Raganos pasaulį panirti kvietė ŠU Muzikos pedagogikos katedros dėstytojo Arijaus Ivaškevičiaus muzikinė dovana – atliktas F. Šopeno, vieno mėgstamiausių rašytojos kompozitorių, kūrinys. Šiaulių „Aušros muziejaus Etnografijos skyriaus vedėja Sigita Milvidienė pristatė autentišką, po rašytojos mirties muziejui patikėtą XX a. pr. tautinį kostiumą, kurį rašytojai dovanojo jos pusbrolis Boleslovas Pečkauskis. Nors kostiumas ir žemaitiškas,  tačiau sujuostas suvalkietiška juosta ir prijuoste, anot žinovės, šie elementai galimai atkeliavę pas rašytoją iš mokytojavimo Marijampolėje laikotarpio. Pranešimą „Mūsų tautinio ir dvasinio atgimimo vedliai: Vydūnas ir Šatrijos Ragana“ – apie du tos pačios epochos veikėjus, pasirinkusius pedagogikos kelią, apie jų pažintį skaitė doc. Juozas Šidiškis (Vydūno draugija). Itin gyvą ir prasmingą dovaną Šatrijos Raganai ir renginio dalyviams įteikė Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas, perskaitęs rašytojos apysakos ,,Sename dvare“ ištraukas.

Po iškilmingų laureatų apdovanojimų konkurso dalyvius „Aušros“ muziejus pakvietė į ekskursiją po Chaimo Frenkelio rūmus.

Regina Žemaitė,
literatūrologijos studijų programos I k. magistrantė

Edvardo Tamošiūno ir Robertos Stonkutės nuotraukos

DIPLOMAI IR DOVANOS SKIRTOS ŠIEMS KONKURSO DALYVIAMS:

Dailės sekcija, vyriausiųjų amžiaus grupė

I  vieta – Tauragės „Aušros“ pagrindinės mokyklos moksleivė DAINA KALKOVAITĖ.

I vieta – Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos 10 klasės moksleivė DOMANTĖ DONELAITYTĖ.

II vieta – Radviliškio Lizdeikos gimnazijos IV c klasės moksleivė GABIJA CHOMSKYTĖ.

II vieta – Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos 10 klasės moksleivė GABRIELĖ DILYTĖ.

Dailės sekcija, vyresniųjų amžiaus grupė

I vieta – Tauragės „Aušros“ pagrindinės mokyklos moksleivė BEATRIČĖ ARŠTIKYTĖ.

I vieta – Luokės muzikos ir dailės mokyklos 1 klasės moksleivė GABIJA KONDRATAITĖ.

II vieta – Luokės muzikos ir dailės mokyklos 2 klasės moksleivė  PAULINA JUCEVIČIŪTĖ.

Dailės sekcija, jauniausiųjų amžiaus grupė

I vieta – Kauno Ežerėlio pagrindinės mokyklos moksleivė AUGUSTĖ BARTUSEVIČIŪTĖ

I vieta – Kauno Ežerėlio pagrindinės mokyklos 2 klasės moksleivė JUSTĖ RUMINAVIČIŪTĖ.

Literatūros sekcija

I vieta – Šiaulių ,,Romuvos“ gimnazijos 1 a klasės moksleivė MILDA PETKEVIČIŪTĖ.

I vieta – Mažeikių Gabijos gimnazijos IV b klasės moksleivis ŠARŪNAS RAUDONIS.

II vieta – Tauragės „Versmės“ gimnazijos II c klasės moksleivė GABRIELĖ APUTYTĖ.

II vieta – VU KHF Lietuvių filologijos katedros IV kurso doktorantė LINA BUIVIDAVIČIŪTĖ.

III vieta – Tauragės suaugusiųjų mokymo centro 10 klasės moksleivė GIEDRĖ BAUŽIENĖ.

III vieta – Kretingos r. Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro 8 klasės moksleivė JUSTINA ŠIAULYTĖ.

Inscenizacijų sekcija

I vieta – Tverų gimnazijos Medingėnų skyriaus 6–8 klasių moksleiviai UGNĖ BAGDONAITĖ, KORNELIJA BURBAITĖ, AIMEDAS LENKŠAS, GINTARĖ MICKEVIČIŪTĖ, IVETA URBONAITĖ, ORINTA URBONAITĖ, LAURA VAIŠVILAITĖ.

II vieta – Šiaulių universiteto Lietuvių filologijos specialybės III kurso studentės GERTRŪDA BUDRECKAITĖ, INDRĖ GENYTĖ, AUŠRA GULBINAITĖ, IEVA KADŽIULYTĖ, AISTĖ MOZERYTĖ, GRETA SKARBALIŪTĖ, BRIGITA STARKUTYTĖ, FAJINA VALIUKAITĖ, MONIKA VASILENKAITĖ, SAMANTA VINICKAITĖ.

III vieta – Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos moksleiviai KAROLINA LASAUSKAITĖ, VIKTORIJA EITUTYTĖ, DEIMANTĖ KELPŠAITĖ, PAULIUS KASPUTIS, ROBERTAS BALTUTIS, IEVA OVERLINGAITĖ.

Paskatinamosios nominacijos

Už gerą žanro pasirinkimą, poezijos jausmą – Joniškio r. Skaistgirio gimnazijos IV g klasės moksleivė SAMANTA BUTVYDAITĖ.

Už originaliai – pjesės forma – išreikštas Šatrijos Raganos inspiracijas – Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos moksleivė UGNĖ BALIUTAVIČIŪTĖ ir Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos moksleivis JUSTAS LIMŠA.

Už siekį atskleisti Šatrijos Raganos krikščioniškąjį dvasingumą – Mažeikių Gabijos gimnazijos IV b klasės moksleivė JŪRATĖ VERTELYTĖ.

Už kūrybiškai mokslines Šatrijos Raganos moteriškumo paieškas – Akmenės gimnazijos 11 klasės moksleivė KOTRYNA RATKEVIČIŪTĖ.

Grįžti