Šiaulių universitete – susitikimas dėl aukštojo universitetinio mokslo perspektyvų Šiaurės Lietuvos regione

pansiau 1

pansiau 1
Vasario 3 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje susirinkę Šiaulių, Panevėžio, Pasvalio, Šiaulių rajono merai, Šiaulių universiteto ir KTU Panevėžio fakulteto vadovai, parlamentinių Šiaulių ir Panevėžio kraštų bičiulių grupių nariai, Panevėžio ir Šiaulių regioninių plėtros tarybų bei abiejų miestų Pramonės, prekybos ir amatų rūmų, kai kurių regioninių pramonės įmonių vadovai diskutavo aukštojo mokslo perspektyvų Šiaurės Lietuvos regione tema.

Šiaulių universiteto rektorius prof. Donatas Jurgaitis visus painformavo, jog yra rimtai svarstoma idėja pertvarkant universitetines studijas regione, Panevėžyje ir Šiauliuose steigti Šiaurės Lietuvos universitetą.

pansiau 14

pansiau 14
Regioninės plėtros tarybos bei Šiaulių ir Panevėžio miestų Pramonės, prekybos ir amatų rūmų vadovai išreiškė susirūpinimą dėl regionų vystymosi ateities, ypač jeigu regione neliktų universitetinių studijų. Pasak Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidento, Šiaulių universiteto tarybos nario Vidmanto Japerto, šiandien reikalingas principinis politinis sprendimas dėl regionų vystymo, taip pat ir universitetinių studijų. „Žmogiškieji ištekliai – yra pagrindų pagrindas regionų vystymuisi. Regionas neįsivaizduojamas be specialistų, be jaunimo, kuris čia matytų savo ateitį. Todėl universitetinės studijos Šiauliuose ar Panevėžyje yra būtinos. Mums reikia kalbėti apie kompleksinę regioninę plėtrą su tam tikrais instrumentais. Vienas iš tokių instrumentų yra Šiaurės Lietuvos regioninis universitetas“, – sako Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas V. Japertas.

pansiau 2

pansiau 2
Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narys prof. Arūnas Gumuliauskas pažymėjo, kad idėja Šiaulių ir Panevėžio aukštųjų mokyklų pagrindu steigti Šiaurės Lietuvos regioninį universitetą, gimė Seimo Švietimo ir mokslo komitete.

Šiaulių miesto mero A. Visocko nuomone, jeigu kalbama, kad Lietuvoje yra ne vien Vilnius ar Kaunas, bet ir regionai, tai, be jokios abejonės, universitetas regione turi likti.

Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas mano, kad universitetinės studijos Šiaurės Lietuvos regione privalo likti. Jis pritaria idėjai steigti Šiaurės Lietuvos regioninį universitetą ir susirinkusiems pristatė Panevėžio regioninės plėtros tarybos raštą, adresuotą Premjerui, ŠMM ir LR Seimo Švietimo ir mokslo komitetui. Rašte deklaruojama, kad Vyriausybės švietimo ir mokslo plėtros programoje turi būti numatytas regiono poreikius atitinkančių aukštos kokybės studijų organizavimas ir finansavimas Šiaurės Lietuvos regione. Tam pritaria visi regiono merai.

pansiau 3
pansiau 3
pansiau 4
pansiau 4
pansiau 7
pansiau 7
pansiau 12
pansiau 12
pansiau 9
pansiau 9
pansiau 15
pansiau 15

 

Komunikacijos, rinkodaros ir neakademinės veiklos tarnybos inf.
Zenono Ripinskio nuotr.