Kongrese P. Korėjoje – didžiulis dėmesys Lietuvai ir jos kultūrai

chek 13

chek 13
Rugsėjo 25–spalio 4 d. P. Korėjoje Cheonane ir Seule vykusiame Tarptautinės šokių festivalių federacijos (FIDAF) kongrese dalyvavo Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblio „Saulė“ kultūrinių projektų vadybininkas, FIDAF vykdomojo komiteto narys ir direktorius Europai Zenonas Ripinskis bei ŠU Muzikos pedagogikos katedros doc. Gediminas Ramanauskas. chek 12
chek 12

FIDAF organizacijos, kuri vienija per 50 pasaulio šalių festivalių ir kultūros organizacijų iš viso pasaulio, vykdomojo komiteto nariai kasmet kviečiami į FIDAF būstinę Cheonaną aptarti svarbiausių festivalių raidos, plėtros ir bendradarbiavimo galimybių. Šiemet vienas iš kongreso posėdžių buvo surengtas P. Korėjos sostinėje Seule, kuriame dalyvavo P. Korėjos vyriausybės, valstybinių kultūros institucijų vadovai.

Zenonas Ripinskis FIDAF vykdomojo komiteto nariu tapo 2012 m., kai tarptautiniu lygiu buvo aukštai įvertintas šiauliečių inicijuotas ir kas dvejus metus rengiamas tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“. Šiauliečių patirtis rengiant šį festival, į kurį per 10 metų atvyko liaudies muzikos atlikėjai iš daugiau kaip 30 pasaulio šalių, buvo aukštai įvertinta ir šių metų FIDAF kongrese. „Saulės žiedo“ festivalio direktoriui Zenonui Ripinskiui buvo įteiktas oficialus FIDAF festivalio sertifikatas.

chek 4

chek 4
Kongrese buvo pasikeista nuomonėmis ir pasiūlymais, kaip geriau įvertinti festivalių ir stambių tarptautinių renginių kokybę. Buvo patvirtinti festivalių kokybės vertinimo kriterijai, kurie apima festivalių dalyvių skaičių, jų apgyvendinimą, renginio organizacinį lygį, festivalio draugiškumo atmosferą, kultūrinių renginių, vakaronių, mokymų, pažintinių ekskursijų dalyviams skaičių ir kt. Taip pat įvertinama, ar festivalyje rengiamas konkursas bei vertinama, kaip renginyje pristatoma Tarptautinė šokių festivalių federacija (FIDAF). Pirmą kartą buvo pasiūlyta išrinkti geriausius metų FIDAF festivalius. 2016 m. jais tapo keturi tarptautiniai festivaliai: „International Buyukcekmece Culture&Art Festival“ (Turkija), „Sagra del Mandorlo in Flore Agrigento Festival“ (Italija), „International Folklore Festival „Karpati“ (Rumunija) ir „International Folklore Festival „Vitosha“ (Bulgarija). Beje, nuo 2017 metų bus rengiami ir aktyviausios metų FIDAF šalies rinkimai.

FIDAF kongresas patvirtino ir naują vykdomojo komiteto, kurį dabar sudaro 35 nariai, sudėtį. Džiugu, kad Šiaulių universiteto ir Lietuvos atstovas Zenonas Ripinskis visais balsais vėl buvo išrinktas FIDAF vykdomojo komiteto nariu ir paskirtas vienu iš 7 direktorių Europai. Nuspręsta, kad nuo šiol FIDAF vykdomajame komitete Azijos regionui atstovaus 7, Amerikos – 7, Europos – 10, Afrikos – 4, Okeanijos – 4 nariai.

2016 m. FIDAF kongrese į šios organizacijos gretas buvo priimta 14 naujų narių iš Kroatijos, Mongolijos, Vietnamo, Vengrijos, Ukrainos, Čilės, Kanados, Bolivijos, N. Zelandijos, Kuko salų.

FIDAF kongreso metu Cheonane, kaip ir kasmet, vyko ir didžiulis pasaulio šokių festivalis, kuriame dalyvavo šokių kolektyvai iš 16 šalių, taip pat didžiulis skaičius P. Korėjos šokių kolektyvų. Tarptautiniame šokių grupių konkurse varžėsi liaudies šokių ansambliai iš Andoros, Latvijos, Š. Airijos, Čekijos, Rusijos, Estijos, Lenkijos, Kroatijos, Turkijos, Malaizijos, Lietuvos, Kinijos, Argentinos, Brazilijos, P. Korėjos ir JAV. Lietuvai atstovavo Alytaus kultūros centro ansamblis „Varsa“. Geriausiomis grupėmis buvo pripažintos Turkijos ir Rusijos grupės. Viena iš antrųjų vietų atiteko mūsų kaimynams iš Latvijos.chek 7

chek 7

„P. Korėjoje vykusiame FIDAF kongrese ir tarptautiniame Cheonano šokių festivalyje teko dalyvauti jau trečią kartą. Įspūdžių parsivežiau tikrai daug. Pirmą kartą buvau pakviestas į tarptautinę Cheonano konkurso vertinimo komisiją, todėl net tris dienas teko intensyviai dirbti stebint konkursinę programą ir vertinant atlikėjus“, – įspūdžiais dalijasi Z. Ripinskis. Jis pažymėjo, kad FIDAF kongrese ir po jo vykusiuose pokalbiuose su įvairių šalių festivalių vadovais ir vadybininkais buvo pastebimas didelis dėmesys Lietuvai ir „Saulės žiedo“ festivaliui. Apie savo norą dalyvauti 2017 metais šiauliečių rengiamame tarptautiniame festivalyje-konkurse jau pareiškė Š. Airijos, Brazilijos, P. Afrikos, Serbijos, Rusijos, Armėnijos, Portugalijos, Turkijos, Meksikos, Bangladešo, Ispanijos, Italijos ir kitų šalių atstovai.

Šiaulių universiteto Muzikos pedagogikos katedros doc. Gediminas Ramanauskas, pirmą kartą dalyvavęs FIDAF kongrese Cheonane ir Seule, taip pat turėjo galimybę susipažinti su daugelio šalių atstovais iš įvairių pasaulio universitetų ir kultūros organizacijų. „Man buvo įdomu iš arti pamatyti, kaip organizuojami tokie dideli tarptautiniai renginiai. Teko bendrauti su įvairių šalių atstovais, su kuriais aptariau muzikinio ugdymo problemas, bendradarbiavimo galimybes. Pastebėjau, kad daugelyje šalių švietimo problemos yra tos pačios, skiriasi tik valstybių politika kultūros ir švietimo srityje. Į namus parsivežiau daug įvairių šalių atstovų vizitinių kortelių, kurios bus reikalingos rengiant ateities bendradarbiavimo projektus. Savo dydžiu labai nustebino Cheonane vykęs tarptautinis šokių festivalis, kurio surengimui miesto savivaldybė skyrė per 2 mln. JAV dolerių. Vien festivalio atidarymo koncertą miesto parke stebėjo apie 30 tūkst. žiūrovų! Be to, buvo labai įdomu ir smagu bendrauti su P. Korėjos studentais, dirbusiais festivalyje. Daugelis iš jų išreiškė didelį susidomėjimą Lietuva ir klausinėjo apie galimybes studijuoti Šiaulių universitete“, – sako doc. Gediminas Ramanauskas.

„Džiugu, kad mano dalyvavimą FIDAF kongrese rėmė Lietuvos kultūros taryba. Jos paramos dėka bus galimybė lapkričio mėnesį vykti ir į dar vieną stambų tarptautinį renginį – Tarptautinės liaudies meno organizacijos IOV generalinę asamblėją, kuri vyks Bergamo mieste Italijoje. Šios organizacijos narys yra Šiaulių universitetas. P. Korėjoje vykęs FIDAF kongresas ir pasaulinis šokių festivalis buvo puiki proga pristatyti Šiaulius ir Lietuvą pasauliui. Užsienio kultūros organizacijų, festivalių atstovai nori kviesti Lietuvos meno kolektyvus į savo renginius, festivalius. Plačiai atvertos durys tarptautinėje arenoje įgalins Lietuvos atlikėjus plačiau pristatyti šalies muzikinę kultūrą ir mūsų šalies tradicijas pasaulyje. “, – pažymi kultūros projektų vadybininkas Z. Ripinskis.

chek 6
chek 6
chek 11
chek 11
chek 18
chek 18
chek 9
chek 9
chek 14
chek 14
chek 10
chek 10
chek 16
chek 16
chek 8
chek 8
chek 19
chek 19
check 7
check 7
chek 17
chek 17
check 18
check 18

 

Komunikacijos, rinkodaros ir neakademinės veiklos tarnybos inf.
Zenono Ripinskio ir Gedimino Ramanausko nuotraukose: akimirkos iš FIDAF kongreso ir Cheonano pasaulinio šokių festivalio P. Korėjoje.
Grįžti