Kviečiame apsilankyti Šiaulių universiteto 

Stasio Gliaudžio Gamtos muziejuje

kuriame galite išvysti beveik 200 rūšių paukščių ir žvėrių iškamšas.

Tie, kurie negali išvykti prie Indijos vandenyno ar Karibų jūros, nesušlapę čia pamatys svarbiausias jūros gyvūnų grupes (koralus, jūros žvaigždes, jūros ežius, apie 1000 jūrinių moliuskų rūšių ir kt.). Gamtos muziejuje išvysite ne tik Lietuvos, bet ir egzotinių kraštų gyvosios gamtos eksponatus.

Gamtos muziejuje galima organizuoti pamokas ar kitus renginius.

alt
alt
  alt
alt

Stasio Gliaudžio Gamtos muziejaus eksponatai ir paskirtis

Muziejaus įkūrėjas – Stasys Gliaudys, muziejuje kaupiantis eksponatus nuo 1974 m. ir dirbantis jame iki šiol. Gamtos muziejus įkurtas 2000 metais rugsėjo mėn., minint Pedagogikos fakulteto 40-ties metų jubiliejų. 2013 m. gruodžio 18 d. minint ilgamečio fakulteto dėstytojo, Šiaulių universiteto Botanikos sodo ir Gamtos muziejaus įkūrėjo ir puoselėtojo, Šiaulių miesto garbės piliečio Stasio Gliaudžio jubiliejų Gamtos muziejui suteiktas Stasio Gliaudžio vardas.
Tokios paskirties muziejus yra vienintelis Šiaurės Lietuvoje. Muziejuje eksponuojami per kelis dešimtmečius sukaupti gyvosios gamtos eksponatai, daugelis jų atspindi Lietuvos gamtą. Muziejus turi ne tik mokslinę, bet ir pažintinę reikšmę. Iš viso muziejuje sukaupta daugiau kaip 4000 eksponatų. Čia demonstruojamos 73 rūšys ir formos pinčių ir duobagyvių, vabzdžių – net 889 rūšys (tarp jų vien 534 drugių rūšys, moliuskų rūšių ir variacijų yra net 1011). Gausiai muziejus eksponuoja paukščius – net 182 rūšis. Muziejuje galima pamatyti 39 rūšis jūros žvaigždžių ir jūros ežių bei 46 rūšių žuvų, varliagyvių ir roplių. Be čia išvardintų gyvūnijos pasaulio atstovų, muziejuje dar eksponuojami vėžiagyviai, voragyviai, šimtakojai ir kiti. Muziejuje esama ir egzotinių kraštų (šiltųjų jūrų) gyvūnijos atstovų.
Ekspozicijoje demonstruojami ir vabzdžių bei paukščių gyvenamieji būstai — lizdai ir inkilai.
Visi muziejaus eksponatai išdėstyti sistematine tvarka, pradedant nuo paprasčiausios sandaros pinčių ir baigiant žinduoliais. Daugelis muziejaus eksponatų pavadinimų užrašyti lotynų ir lietuvių kalbomis, Lietuvos Raudonosios knygos gyvūnai pažymėti raudonais taškeliais. Muziejuje rodomi eksponatai daugiausia atspindi Lietuvos bioįvairovę ir Šiaurės Lietuvos regioną.
Muziejaus tikslas – padėti lankytojams geriau susipažinti su mus supančia gyvūnijos sistema ir jos įvairove, nes pagarba ir meilė gamtai ateina tik per pažinimą.
Muziejaus paskirtis dvejopa – jis ne tik universiteto mokymo bazė, bet ir erdvė visuomenei tenkinti pažintinius interesus. Čia vyksta gamtos mokslų dalykų teoriniai užsiėmimai bei laboratoriniai darbai. Kitu metu muziejų lanko regiono moksleiviai, ikimokyklinių įstaigų auklėtiniai, suaugusieji. Nuo muziejaus įkūrimo iki šiolei jį aplankė per 8000 lankytojų. Pagrindiniai šio muziejaus lankytojai – Šiaulių miesto ir Šiaulių apskrities ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtiniai, pradinių klasių mokiniai ir mokytojai. Daugelis pradinukų ŠU gamtos muziejaus eksponuojamus gyvūnus mato pirmą kartą, jie atidžiai klausosi edukatoriaus pasakojimų ir noriai aptarinėja matytus gyvūnijos pasaulio atstovus. Muziejuje lankosi ir svečiai iš užsienio – čia jau yra pabuvoję daugiau kaip 30 šalių atstovai.
Informacija parengta remiantis H. Volodkos, V. Lukavičienės (2009) metodine priemone „Gyvūnijos pasaulis: mūsų džiaugsmas ir rūpestis“. Šiauliai: Šiaurės Lietuva.

Šiaulių Universiteto Stasio Gliaudžio gamtos muziejus

Adresas: P. Višinskio 25–407, 76351 Šiauliai

Muziejų kuruoja ŠU Botanikos sodas

Tel. (8 41) 553 934,

El. p. zydrune.valainyte@su.lt

Lankymosi muziejuje kainos:


Grupėms (iki 10 asmenų) – 10 €
Grupėms iš (11–20 asmenų) – 12 €
Muziejuje atsiskaitoma grynaisiais pinigais, galima atsiskaityti ir pavedimu pagal išrašytą sąskaitą.

Lankymosi Stasio Gliaudžio Gamtos muziejaus laikas derinamas iš anksto.

Muziejus veikia darbo dienomis.