Sidebar

Lapkričio 25–26 dienomis Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Edukologijos institutas kartu su mokslininkais iš Vechtos universiteto (Vokietija), Oslo Metropoliteno universiteto (Norvegija), Žironos universiteto (Ispanija) ir Atvirojo tarptautinio žmogiškųjų išteklių universiteto „Ukraina“ (Ukraina) surengė 10-ąją tarptautinę  mokslinę konferenciją „Socialinė gerovė tarpdisciplininiu požiūriu: įgalinimas, lygybė, įtrauktis“ (Social Welfare: Interdisciplinary Approach: Empowerment, Equality, Inclusion). Tai vienas didžiausių VU Šiaulių akademijos Edukologijos instituto šių  metų mokslo renginių.

Ši mokslinė konferencija buvo skirta pristatyti  tarpdisciplininių tyrimų įvairovę nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis, siekiant žmonių įgalinimo, lygybės ir įtraukties.

Nuotoliniu būdu vykusioje plenarinėje sesijoje pranešimus skaitė mokslininkai iš Lietuvos, JAV, Ispanijos, Norvegijos ir Ukrainos – Vilniaus universiteto prof. dr. Dainius Pūras („Veiksmingos psichikos sveikatos priežiūros  principai ir jų įgyvendinimo iššūkiai bei galimybės“, Žironos universiteto mokslininkai prof. dr. Jordi Colomer Feliu, prof. dr. Dolors Cañabate Ortiz („Bendradarbiavimu grįsti psichomotorinio ugdymo iššūkiai, siekiant sumažinti lyčių skirtumus ir nelygybę ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigose“), H. S. Kostiuko psichologijos instituto ir Ukrainos nacionalinės ugdymo mokslų akademijos prof. dr. L. Serdiukas ir Atvirojo tarptautinio žmogiškųjų išteklių universiteto „Ukraina“ prof. dr. S. Adyrchaevas („Studentų, turinčių negalę, profesiniai motyvacijos veiksniai“) ir mokslininkė iš Norvegijos dr. Ieva Kuginytė-Arlauskienė („Emigrantų šeimų, auginančių vaikus turinčius negalę, patirtys Norvegijos mokyklose: įtraukaus ugdymo kontekstas“).

Įvairių sričių mokslininkai, tyrėjai ir specialistai turėjo galimybę pasidalinti savo mokslinių tyrimų rezultatais, teorinėmis įžvalgomis bei socialine, švietimo praktika su kolegomis ir akademine bendruomene keturiose sekcijose: „Įtrauktis ir lygybė švietime“ (moderatorės: dr. Laima Tomėnienė, doc. dr. Renata Geležinienė), „Bendruomeninių paslaugų plėtra ir inovacijos kaip socialinės įtraukties ir lygybės didinimas“ (moderatorės: doc. dr. Daiva Alifanovienė, lekt. Odeta Šapelytė), „Biopsichosocialinė gerovė kintančiame pasaulyje (Covid-19 situacijos kontekstas)“  (moderatorės: dr. Skaistė Kovienė, dr. Aistė Batūraitė-Bunka) ir „Socialinės, edukacinės inovacijos įgalinimui, lygybei ir įtraukčiai“ (moderatorės: doc. Nijolė Bražienė, doc. dr. Asta Vaitkevičienė). Iš viso teminėse sekcijose buvo perskaitytas 21 pranešimas.

Lapkričio 26 d. buvo surengti trys seminarai, kuriuos vedė patyrę mokslininkai ir praktikai iš Vokietijos – Vechtos universiteto prof. dr. Kai Koch, Lara Koliusis („Chorinis dainavimas socialiniame darbe: dainavimas laisvės atėmimo vietose“), Turkijos – Sakarya universiteto dr. Özlem Gümüskaya („Sąmoningumas ir specialusis ugdymas“) ir JAV – Nebraskos universiteto Omahoje prof. dr. Philip D. Nordness („Inkliuzija ir lygybė švietime“).

Tarptautinę konferenciją „Socialinė gerovė tarpdisciplininiu požiūriu: įgalinimas, lygybė, įtrauktis“ apibendrinę VU Šiaulių akademijos Edukologijos instituto mokslininkai pažymėjo, jog konferencijoje pateiktomis temomis vyko gana aštrios, tačiau labai naudingos diskusijos. Konferencijos mokslinio komiteto narys prof. dr. Remigijus Bubnys, apibendrindamas  pažymėjo, jog socialinė gerovė, pirmiausia, yra kiekvieno balso girdėjimas. „Ypač svarbus yra mūsų dalyvavimas priimant inovacijas, pokyčius, įveikiant iššūkius, taip pat labai svarbus ir pasirengimas ugdyti kompetencijas bei gebėjimus pakeisti nuostatas į socialinę gerovę. Tam, be abejo, padeda bendradarbiavimas, pagarba, laimės išgyvenimas sau ir kitiems, padedantis pajausti save ir kitus. Konferencija parodė – tiek socialinės politikos srityje, tiek medicinos srityje tie patys dalykai, apie kuriuos kalbėta konferencijoje, yra vienodai reikšmingi ir aktualūs“, – pažymėjo prof. dr. R. Bubnys.

Konferencijos mokslinė vadovė, VU Šiaulių akademijos prof. dr. Liuda Radzevičienė, teigė, jog akivaizdu, kad pareinama prie visiškai naujų demencijų švietime, socialiniame darbe. „Ši konferencija davė labai daug idėjų, minčių tolesniems apmąstymams, naujiems tyrimams ir įžvalgoms, kuriomis remiantis galės būti kuriama socialinė gerovė ateičiai. O ta ateitis jau yra čia ir dabar“, – kalbėjo prof. dr. L. Radzevičienė.

Konferencijos dalyvius pasveikino Vilniaus universiteto (VU) rektorius prof. dr. Rimvydas Petrauskas, VU Šiaulių akademijos direktorė prof. dr. Renata Bilbokaitė ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

VU Šiaulių akademijos inf.
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos